• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            31.05.2023

            W piątek 28.04. 2023 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Uczennice klasy 2a, 8a i 8b wprowadziły najmłodszych spośród braci uczniowskiej w zaczarowany świat książek. Było wiele atrakcji: bajkowy pokaz mody, zagadki, ślubowanie, pasowanie na czytelnika i upominki. Odtąd uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej! Gratulacje!!

        • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
          • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

            31.05.2023

            Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich w czwartek 27.04. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas 1-3. Do rywalizacji stanęło 12 osób, po dwóch reprezentantów każdej z klas. Tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymały: Marysia Korycik z kl. 1b i Marcelina Majkowska z kl. 3b.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • PROGRAM DLA SZKÓŁ - OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

            30.05.2023

            Nasza szkoła również w obecnym roku szkolnym uczestniczy, w unijnym programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

            Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

            Wszelkie informacje dotyczące programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej programu: https://www.programdlaszkol.org/.

             Celem Programu dla szkół jest skuteczne przeciwdziałanie następującym problemom:

            • wzrastającemu udziałowi osób z nadwagą i otyłych wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym,
            • wzrostowi zachorowań na choroby cywilizacyjne spowodowanemu nieodpowiednią dietą, wynikającą m.in. z braku ukształtowania w młodym wieku zdrowych nawyków żywieniowych,
            • spadkowi konsumpcji owoców i warzyw w Polsce, pozostającej i tak na bardzo niskim poziomie w porównaniu do średniej wspólnotowej.

            Powyższy cel powinien zostać osiągnięty poprzez:

            • trwałe ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw poprzez zwiększenie udziału tych produktów w ich codziennej diecie,
            • podniesienie świadomości społecznej, w tym w szczególności dzieci, w zakresie zdrowego odżywiania.

             

          • Wycieczka klas III do Gdańska i Łapina

            30.05.2023

            W środę 24 maja uczniowie klas III, korzystając z pięknej pogody, wybrali się na wycieczkę. Pierwszym miejscem, które zwiedzaliśmy było Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Od przewodnika, który nas oprowadzał, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in.: jak powstaje bursztyn, jakie ma właściwości, jak odróżnić prawdziwy bursztyn od sztucznego oraz poznaliśmy historię Wielkiego Młyna, w którym Muzeum się znajduje. Podziwialiśmy inkluzje, niezwykłe okazy bursztynu i przedmioty z niego wykonane. Kolejnym miejscem na naszej wycieczkowej mapie była Bazylika św. Brygidy, w której znajduje się przepiękny ołtarz wykonany z bursztynu. Zrobił on na nas ogromne wrażenie. Następnie pojechaliśmy do Łapina. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Pierwszą były warsztaty papiernicze. Samodzielnie wykonane kartki zabraliśmy ze sobą. Drugą atrakcją było poznanie historii Starej Papierni i zwiedzanie Muzeum PRL. Po dawce historycznej wiedzy, wsiedliśmy na rowerowe drezyny i pojechaliśmy trasą kolejową, która prowadzi wzdłuż rzeki Raduni. Z wyprawy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, że daliśmy sobie radę. Wszyscy otrzymaliśmy „drezynowe” prawo jazdy. Na zakończenie tego intensywnego dnia było ognisko z pysznymi kiełbaskami. Pan Paweł i pan Tomek z humorem opowiadali mnóstwo ciekawych historii. Ta wyprawa wszystkim się podobała i żal było wyjeżdżać. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domów.

          • POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ "SINGING KIDS" 2023

            29.05.2023

            20 maja 2023 r.  odbył się w naszej szkole już po raz drugi Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing Kids 2023”, który umożliwia prezentację umiejętności językowych oraz walorów głosowych. Jury w składzie: pani Joanna Szroeder, pani Marta Treder oraz pan Edmund Wrycz-Rekowski oceniało: poprawność muzyczną i językową, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. W konkursie mogli wziąć udział soliści ze szkół podstawowych oraz placówek kulturowych powiatu bytowskiego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: pierwsza kategoria obejmowała uczniów klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej. W drugiej kategorii mogli wystąpić uczniowie klas piątych i szóstych, a w ostatniej grupie, uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Asert. Konkurs był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bytowie.

            Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się doskonale, laureaci konkursu zostali nagrodzeni, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe zawieszki. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.

          • WYCIECZKA DO MALBORKA

            26.05.2023

            23 maja 2023 r. uczniowie klasy siódmej udali się na wycieczkę do Malborka. Ważnym punktem dnia było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku, gdzie uczniowie mogli poszerzyć wiedzę na temat historii zamku wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Po trzygodzinnej wędrówce po dziedzińcach i wnętrzu zamku uczniowie mieli możliwość zakupienia pamiątek. Następnie udali się na posiłek do restauracji Mc Donald’s. To był naprawdę udany dzień, pełen słońca i miłych wrażeń.

          • GENERALSKIE EPOLETY

            26.05.2023

            18 maja już po raz 18. odbył się Rajd pieszy z Józefem Wybickim, czyli wyprawa po generalskie epolety. Naszą szkołę reprezentowały dwie 3-osobowe drużyny.

            Rajd z generałem Józefem Wybickim daje możliwość spotkania z historią, przeżycia jej jako przygody, poznania życia i dzieła Józefa Rufina Wybickiego.

            W tym roku obchodzimy ważne rocznice związane z postacią autorów słów hymnu: 255. rocznicę protestacji Józefa Wybickiego, 255 rocznicę zawiązania konfederacji barskiej oraz 45. powstania Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

            Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu wiedzy o gen. J. Wybickim, a następnie pokonanie 12 km trasy pieszej z Dworu Rodziny Wybickich w Sikorzynie do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Podczas pokonywania trasy, zawodnicy odpowiadali na pytania oraz wykonywali różnego rodzaju zadania.

            Nagrodę główną, czyli generalskie epolety zdobył Zespół Szkół w Parchowie za wykazanie się najlepszą wiedzą (wspólny wynik dwóch naszych grup) oraz 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych 5-8 zdobyła grupa w składzie: Ewa Mondry Dombrowska, Jakub Płotka, Kinga Wilma.

                                                                                                                           Gratulujemy!!!

          • PIES POLICYJNY W SZKOLE

            23.05.2023

            Z troski o dzieci, które mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, dzielnicowy wraz z pedagogiem zorganizowali w szkole spotkanie profilaktyczne z przewodnikiem psa policyjnego. Uczniów klas I –III SP oraz wychowanków przedszkola  odwiedzili funkcjonariusze policji z Bytowa wraz ze swym czworonożnym kompanem – psem policyjnym Gordonem. Przewodnik psa opowiedziała o codziennej służbie oraz przekazała, jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem, zwierzęciem.  Policjantka opowiadała także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Gordon zaprezentował kilka sztuczek, z których najbardziej cieszyły się grupy przedszkolne.

          • ZAPISY NA MŁODZIEŻOWĄ SZKÓŁKĘ WĘDKARSKĄ W DNIU 01.07.2023 r.

            09.05.2023

            W dniu 01.07.2023 r. na stanicy wędkarskiej przy jez. Jeleń odbędzie się Młodzieżowa Szkółka Wędkarska. Początek o godz. 9.00.  Opłata za uczestnictwo w szkółce to 25 zł. Uczestnik otrzymuje podstawowy sprzęt wędkarski (szach, kołowrotek, haczyki, spławik, ołów, żyłkę itp.) oraz legitymację członkowską PZW ze wszystkimi opłatami na bieżący sezon,  co upoważnia uczestnika szkółki do wędkowania na wodach PZW Bytów pod opieką osoby dorosłej. Dodatkowo uczestnicy otrzymają posiłek i napoje. W szkółce mogą uczestniczyć dzieci, które ukończyły 7 rok życia. Zapisy, dostarczenie fotografii i 25 zł do dnia 12.06.2023r. Ilość miejsc ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkółkę decyduje kolejność zgłoszeń.

            Szczegółowych informacji udziela Pan Krzysztof Lang kontakt osobisty lub tel. 59-821-44-67 (w godzinach od 11.00-14.00).

          • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

            12.05.2023

            9 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Miastku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę i gminę reprezentowały dwie drużyny: Grupa 1 – Antoni Piankowski kl6a, Jakub Gawin-Hinca kl.5a, Maja Hinca kl.5b oraz Kornelia Mielewczyk kl.5b. Natomiast Grupa 2 - Nadia Treder kl.8b, Jakub Płotka kl. 8b oraz Eryk Rompa kl. 8b. Turniej składał się z trzech części: test z wiedzy o ruchu drogowym, rowerowy tor sprawnościowy oraz konkurencja praktyczna - pierwsza pomoc przedmedyczna.

            Grupa1 zajęła II miejsce spośród 7 grup

            Grupa2 zajęła III miejsce spośród 8 grup.

             

            Obu grupom gratulujemy!!!

            Justyna Cyrson

            Łukasz Mudyn

          • TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

            12.05.2023

            W dniach 24-28 kwietnia w naszej szkole odbył się “Tydzień Kultury Języka Polskiego”. W ramach tej akcji nauczyciele języka polskiego zorganizowali i przeprowadzili 10 konkursów związanych ze znajomością języka ojczystego.

            W poniedziałek p. Zofia Warężak przeprowadziła konkurs „Językowe potyczki dla uczniów z Ukrainy”. Językowe zmagania przeprowadzono w dwóch kategoriach: dla uczniów klas II-III oraz dla klas IV–VIII. Uczniowie musieli bezbłędnie napisać krótki tekst oraz podać rymy do wskazanych wyrazów. Zadanie wydawało się niezbyt trudne, ale naszym kolegom z Ukrainy przysporzyło wielu problemów. Muszą jeszcze nad tym popracować.

            We wtorek pod kierunkiem p. Anny Kowalskiej przedstawiciele klas IV-VI wzięli udział w konkursie "1 z 10" wzorowanym na popularnym teleturnieju telewizyjnym. Podczas rozgrywki musieli wykazać się znajomością zagadnień z zakresu nauki o języku, ortografii oraz literatury. Spośród dziesięciorga uczestników wyłoniono zwycięzcę, którym został Mikołaj Filbrandt z klasy V b. Gratulujemy Mistrzowi i wszystkim uczestnikom konkursu ogromnej wiedzy na temat języka ojczystego oraz bystrości umysłu.

            Podobny konkurs zorganizowała również p. Dorota Adamska dla młodzieży z klas VII-VIII. Najlepszy w tej kategorii okazał się Kacper Głodowski z kl. VIIIa

            W środę p. Mariola Myszkowska przeprowadziła „Szkolny Konkurs Ortograficzny” dla klas II-III. Uczniowie zmierzyli się z tekstem ortograficznym „Nasza klasa”. Musieli wykazać się przede wszystkim znajomością zasad pisowni wyrazów z ó, u, rz i ż. Najlepsi nie popełnili żadnego błędu! Uczniowie klas IV-VI napisali dyktando pt. „Ranek w lesie”. Tym razem uczestnicy potyczek ortograficznych udowodnili, że znają dużo różnych reguł ortograficznych i interpunkcyjnych.

            Tego samego dnia pod bystrym okiem p. Doroty Adamskiej uczniowie klas VII-VIII pisali dyktando i zmagali się z pułapkami ortograficznymi polskiej pisowni. Zwycięzcą został Łukasz Nowak z klasy VII.

            W piątek odbył się "Konkurs Ładnego Czytania" zorganizowany przez p. Zofię Warężak i p. Annę Kowalską Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-V. Komisja oceniała bezbłędność czytania, odpowiednie tempo oraz walory artystyczne. W związku z tym, że rok 2023 jest Rokiem Aleksandra Fredry uczniowie musieli pięknie przeczytać fragment utworu "Paweł i Gaweł". Zwycięzca otrzyma nagrodę podczas szkolnego apelu.

            Tego samego dnia p. Mariola Myszkowska przeprowadziła konkurs językowy o tytuł „Mistrza Języka Polskiego”. W kategorii klas IV–VI laur zwycięstwa przypadł Zofii Adamskiej, zaś w grupie klas VII-VIII tytuł „Mistrza Języka Polskiego” otrzymał Kacper Głodowski.

            Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

            28.04.2023

            W piątek 28 kwietnia 2023 roku odbył się uroczysty apel z okazji 1, 2 i 3 maja - tj. świąt związanych z historią naszej Ojczyzny. Uroczystość przygotowała klasa VII wraz z wychowawcą. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu artyści przedstawili ciekawe informacje na temat omawianych świąt. Uczniowie w trakcie występu wykonali piękne utwory, które ozdobiły przekazywane wiadomości na temat naszej historii. Było to prawdziwe, patriotyczne przeżycie!

          • Konkurs logopedyczny „Zabawka do dmuchania”

            27.04.2023

             

            REGULAMIN KONKURS LOGOPEDYCZNEGO

            Cele konkursu:

            - promowanie poprawnej wymowy,

            - rozwijanie talentów oraz kreatywności dzieci,

            - uatrakcyjnienie ćwiczeń logopedycznych,

            - zachęcenie dzieci do wykonywania ćwiczeń logopedycznych w domu.

            Uczestnicy: przedszkolaki wraz z rodzicami

            Czas trwania konkursu: 28.04.2023 – ogłoszenie konkursu,

            20.05.2023- ostateczny termin dostarczenia prac do przedszkola,

            01.06.2023r. –rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

            Opis konkursu:

            1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez dziecko zabawki do dmuchania, czyli jednej pomocy do ćwiczeń oddechowych na zajęciach logopedycznych.

            2. Technika wykonania pracy: dowolna.

            3. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę (imię, nazwisko, grupa).

            Miejsce składania prac:

            Gabinet logopedyczny w przedszkolu u pani Agnieszki Kakowskiej i pani Darii Treder lub u wychowawczyń grup przedszkolnych.

            Komisja konkursowa:

            1.Komisja Konkursowa powoływana jest przez organizatorki- p. D. Treder i p. A. Kakowską.

            2.Komisja Konkursowa zapozna się z pracami, dokona ich oceny i wybierze laureatów konkursu.

            3.Od postanowień Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie.

            Kryteria oceny:

            Powołana Komisja Konkursowa zapozna się z pracami, dokona ich oceny i wybierze laureatów. Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów:

            1. Zgodność z tematem i warunkami uczestnictwa.

            2. Kreatywność twórcza.

            3. Estetyka wykonania.

            Nagrody:

            1.Komisja Konkursowa nagrodzi najlepsze prace.

            Postanowienia końcowe:

            1.Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu „Zabawka do dmuchania”.

            2.Wszystkie prace zgłoszone do konkursu stają się własnością organizatora. Autorzy przenoszą na organizatorów prawa autorskie.

            3.Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone, nie będą brane pod uwagę.

            4.W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem decydują organizatorzy.

            5.Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej szkoły.

          • BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA

            24.04.2023

            Drodzy Nauczyciele i Opiekunowie,„Bezpieczna szkoła Krokodylka Tirka” zaprasza uczniów, wraz z wychowawcami, do udziału w  konkursie! Stwórzcie w klasie ekipę filmową, nagrajcie krótką opowieść o wybranych zasadach bezpieczeństwa na drodze, wygrajcie nagrody dla klasy i szkoły!Zasady konkursu „Moja szkoła ambasadorem bezpieczeństwa w ruchu drogowym”Stwórzcie ekipę filmową w klasie. Chcemy, aby każdy z uczniów zaangażował się w produkcję filmu i miał swoją rolę w tym procesie. Dzieci mogą zostać scenarzystą, reżyserem, scenografem, aktorem, kamerzystą, statystą.A Wy, Wychowawcy, zostańcie PRODUCENTEM filmu!!!

            Forma filmów może być dowolna: piosenka, wywiad, uliczna ankieta, pantomima, film fabularny, teatr kukiełkowy, a nawet space opera! Nagrajcie czymkolwiek: komórką, kamerą, aparatem. Dziecięca wyobraźnia nie zna przecież granic! Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 0-1 i klas 2-3.Start konkursu: 21 kwietniaOstateczny termin nadesłania prac: 31 majaOgłoszenie zwycięzców: 20 czerwcaSzczegóły oraz regulamin znajdziesz pod linkiem: https://www.gov.pl/web/gitd/konkurs-filmowy Dla najlepszych zespołów przewidziano nagrody:Za I miejsce: miasteczko ruchu drogowego i trzy rowery dla szkoły oraz kaski rowerowe dla wszystkich dzieci ze zwycięskiej klasy.Za II miejsce: trzy rowery dla szkoły oraz kaski rowerowe dla wszystkich dzieci z klasy.Za III miejsce: dwa rowery dla szkoły oraz zestaw ochraniaczy na kolana i łokcie dla wszystkich dzieci z klasy.Dla 100 najszybszych zespołów przewidziano upominki. 

             

             

            Oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych__Opiekun_Zespolu.pdf

            Oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych__Czlonek_Zespolu.pdf

            formularz_konkurs_filmowy.pdf

          • DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

            27.04.2023

            Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie. Nasze przedszkolaki w tygodniu poprzedzającym ten dzień szczególnie zastanawiały się, jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, ich recykling, nabywały wiedzę o odnawialnych źródłach energii, poznawały sposoby oszczędzania wody, wykonywały prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

          • TRZECI STRAŻAK W POWIECIE

            26.04.2023

            21 kwietnia 2023 w Gminnej Bibliotece i Ośrodku Kultury w Borzytuchomiu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę i gminę reprezentowała Alicja Krefft z kl. VIIIa. Konkurs wiedzy pożarniczej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Alicja pokonała wielu uczestników i dostała się do ścisłego finału. W kategorii uczniów klas V-VIII zajęła ona 3. miejsce.

            Alicji Krefft gratulujemy fachowej wiedzy pożarniczej oraz życzymy dalszych sukcesów.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

            26.04.2023

            22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas III wzięli udział w grze, w której głównym zadaniem było uratowanie Ziemi. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami, które były rozmieszczone w różnych częściach budynku szkoły oraz na boisku. Musieli dobrze posegregować śmieci, napisać Kodeks postępowania młodego ekologa, wykonać plakat z okazji Dnia Ziemi, jak również rozwiązać kilka trudnych obliczeń matematycznych. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami i każdy otrzymał odznakę „Przyjaciela Ziemi”.

          • OPŁATY WĘDKARSKIE – DLA CZŁONKÓW SZKOLNEGO KÓŁKA WĘDKARSKIEGO

            18.04.2023

             Członkowie Szkolnego Kółka Wędkarskiego mogą dokonać wpłaty na składki członkowskie PZW Bytów za obecny sezon wędkarski.  Opłaty można dokonywać do 26.04.2023 r. (środa).      

            Koszt dla ucznia – uczestnika to:

            73 zł – wody nizinne lub 103 zł wody nizinne i górskie ( takie zezwolenie upoważnia  do amatorskiego połowu ryb na wszystkich wodach PZW Bytów).

            Chętni uczniowie powinni dostarczyć również legitymacje członkowskie PZW.

            Uczniowie, którzy chcą zdawać egzamin na kartę wędkarską w ramach Szkolnego Kółka Wędkarskiego na terenie szkoły są zwolnieni z opłat za egzamin.          
            Należy tylko spełnić dwa warunki:

            - mieć ukończone 14 lat

            - posiadać ważną legitymację szkolną.

            Proszę dostarczać legitymację oraz pieniądze na składki członkowskie do p. Krzysztofa Langa najpóźniej do 26 kwietnia br. Egzamin na kartę wędkarską odbędzie się pod koniec kwietnia lub na początku maja.

      • Kontakty

        • Zespół Szkół w Parchowie
        • Dyrektor: dyrektor@zspar.pl
        • SEKRETARIAT SZKOŁY (59) 821-44-67; Telefony wewnętrzne: 24 - KSIĘGOWOŚĆ 28 - PEDAGOG SZKOLNY 27 - FAX Tel. kom. szkoła - 694791419 Tel. kom. przedszkole - 882393530
        • Zespół Szkół w Parchowie im. gen. Józefa Wybickiego ul. Kartuska 19 A 77-124 Parchowo 77-124 Parchowo Poland
        • www.zsp.edupage.org
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Szanowni Państwo!        
      W rozliczeniu podatku za rok 2023 można przekazać 1,5% na rzecz jakiejś organizacji. Zwracamy się z prośbą o przekazanie Państwa  1,5% podatku na Stowarzyszenie ASERT działające przy Zespole Szkół 
      w Parchowie. Stowarzyszenie zajmuje się pozyskiwaniem środków 
      i działaniami na rzecz uczniów naszej szkoły. 
      W tym roku potrzebujemy pieniędzy na montaż rekuperatora powietrza- systemu wentylacji na szkolną aulę.
      Od kwietnia 2016  mamy status organizacji pożytku publicznego (OPP). Bardzo liczymy na Państwa wsparcie.
      W zeznaniu podatkowym PIT za rok 2023 prosimy 
      o wpisanie naszego numeru KRS 0000022671