Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych powiatu bytowskiego na rok szkolny 2024/2025 wraz ze szczegółową ofertą edukacyjną dla absolwentów szkół podstawowych.
Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych powiatu bytowskiego na rok szkolny 2024/2025 wraz ze szczegółową ofertą edukacyjną dla absolwentów szkół podstawowych.
DRODZY RODZICE
OD 22 MARCA 2024 R. RUSZAMY Z REKRUTACJĄ UZUPEŁNIAJĄCĄ DO PRZEDSZKOLA. REKRUTACJA TA POTRWA DO 03 KWIETNIA 2024 R. WNIOSKI MOŻNA SKŁADAĆ DLA DZIECI, KTÓRE WE WRZEŚNIU BĘDĄ MIAŁY SKOŃCZONE 2,5 ROKU.
Prosimy o informację, jeśli planują Państwo zapisać swoje dziecko do przedszkola w ciągu roku szkolnego 2024/2025. Informacja ta jest nam niezbędna do zaplanowania oddziałów na nowy rok szkolny 2024/2025.
ZAPRASZAMY
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PIERWSZEJ KLASY
ZESPOŁU SZKÓŁ W PARCHOWIE ROK SZKOLNY 2024/2025
Plik do pobrania
Szanowni Państwo,
Od marca ruszamy z cyklem czterech spotkań, z których najbliższe odbędzie się już 21.03 o godzinie 16.30.
Pokrótce wrócimy do tematu więzi i relacji, ale przede wszystkim skupimy się nad komunikacją.
Zajęcia odbędą się w formie warsztatów, co pozwoli przećwiczyć omawiane umiejętności w praktyce.
Będziemy bazować na materiałach, które już Państwo otrzymali, więc zachęcam do zapoznania się z ich treścią.
Kolejne spotkania zaplanowane są na dni: 25.04; 16.05 i 6.06.
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Brzozowska
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
„Włanczać” czy „włączać”? „Poszłem” czy „poszedłem”? Które z tych form są poprawne? Co znaczy „pleść trzy po trzy”…?
Na te oraz inne pytania dotyczące języka polskiego odpowiedzi szukali uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które odbyły się 21 lutego. Aby zaszczepić w młodych umysłach potrzebę dbania o język narodowy (właśnie tę ideę mają obchody MDJO), panie polonistki przygotowały dla swoich uczniów ciekawe zabawy i gry językowe.
Klasa VIII poznała jeden z najpiękniejszych fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – opis gry Jankiela na cymbałach, zwany koncertem nad koncertami. Klasa VII b odgadywała nazwiska bohaterów literackich, grając w lekturowe kalambury. Uczniowie klas V a i V b zabawili się w poetów i wyszukiwali właściwe rymy do wiersza Jana Brzechwy, a następnie razem z pomysłowym chłopcem opracowywali zasady działania tajemniczej maszyny ortograficznej.
Uczniowie klasy VII a wzięli udział w grze ze stacjami zadaniowymi, na których czekały na nich zagadki i łamańce językowe oraz zakodowane wiadomości do rozszyfrowania. Klasy IV oraz VI zmagały się z quizami językowymi, rebusami i anagramami, sprawdzając swoje umiejętności językowe.
Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem i z entuzjazmem przystąpili do rozwiązania zadań. Efekty ich pracy uwieczniliśmy w galerii zdjęć.
A. K.
Wzorem ubiegłych lat, nasza szkoła również w obecnym roku szkolnym uczestniczy, w unijnym programie dla szkół „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania
i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej programu: https://www.programdlaszkol.org/.
Celem Programu dla szkół jest skuteczne przeciwdziałanie następującym problemom:
Powyższy cel powinien zostać osiągnięty poprzez:
W środę, 21 lutego uczniowie klasy IIa gościli u siebie panią Izę Reglińską, która pokazała, jak zbudować obwód elektryczny, żeby diody świeciły, jak podłączyć włącznik- aby włączyć lub wyłączyć światło. Wszystko przy okazji realizacji tematu “Źródła energii”. Zajęcia dostarczyły dużo wrażeń i radości.
21 lutego pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Bytowie ds. oświaty przeprowadził zajęcia profilaktyczne dot. szkodliwości napojów energetyzujących. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Klasy VII i VIII brały udział w zajęciach "Energetyk - nie doda Ci skrzydeł", podczas których omówiono skład „Energy drinków”, konsekwencje zdrowotne częstego picia tych napojów oraz sposoby radzenia sobie z uzależnieniem. Przedstawiono również zdrowe zamienniki napojów energetyzujących i inne sposoby dodawania sobie energii.
XVII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI SZKOLNEJ
W PARCHOWIE
Festiwal odbędzie się 20 marca 2024
w Gminnym Centrum Kultury w Parchowie ul. Kartuska 5. Początek - godz. 9:00.
Szczegółowych informacji udzielamy pod numerami telefonu:
Joanna Szroeder – 608-394-679
Edmund Wrycz-Rekowski - 664-124-762
Zapraszamy do udziału.
Organizatorzy
Regulamin_Powiatowy_Festiwal_
Piosenki_Szkolnej_2024_(1).pdf
Szanowni Państwo!
W rozliczeniu podatku za rok 2024 można przekazać 1,5% na rzecz jakiejś organizacji. Zwracamy się z prośbą o przekazanie Państwa 1,5% podatku na Stowarzyszenie ASERT działające przy Zespole Szkół
w Parchowie. Stowarzyszenie zajmuje się pozyskiwaniem środków
i działaniami na rzecz uczniów naszej szkoły.
W tym roku potrzebujemy pieniędzy na montaż rekuperatora powietrza- systemu wentylacji na szkolną aulę.
Od kwietnia 2016 mamy status organizacji pożytku publicznego (OPP). Bardzo liczymy na Państwa wsparcie.
W zeznaniu podatkowym PIT za rok 2024 prosimy
o wpisanie naszego numeru KRS 0000022671
Powered by aSc EduPage