Andrzejkowy wieczór
Andrzejki to wieczór wróżb odbywających się w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego.
Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, dopiero później przybrały one formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się one w zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
W ten magiczny wieczór uczniowie klas IV-VI oraz I-III gim zebrali się po południu w parchowskiej szkole, aby wywróżyć sobie swoją przyszłość oraz zabawić się przy dobrej muzyce. Już szkolną tradycją stał się konkurs tańca, odbywający się również podczas andrzejkowej zabawy. Każda z klas przygotowuje układ taneczny, który przedstawia jury.
W tym roku w kategorii klas IV-VI zwyciężyła kl. V, a w gimnazjum - ucz. kl. Ib, którzy ubrani w stroje z lat 70-dziesiątych wytańczyli sobie zwycięstwo.