• WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

06.10.2023

W środę 27 września wszystkich przedszkolaków odwiedził pan policjant. Wyjaśnił dzieciom jak należy przechodzić przez przejście dla pieszych, przypomniał również co oznaczają kolory na sygnalizatorze świetlnym, oraz że nie wolno pod żadnym pozorem rozmawiać z nieznajomymi. Dzieci słuchały w skupieniu i starały się zapamiętać jak najwięcej informacji.

• WYKOPKI – 26.09.2023r.

05.10.2023

We wtorek 26 września dzieci z grupy "Robaczki" i "Miśki" wybrały się na wycieczkę do Jamna do gospodarstwa rolnego. Na miejscu dzieci udały się na pole na "Wykopki" i zbierały ziemniaki. Pan gospodarz pokazał dzieciom jak kopie się ziemniaki- kopaczką. Udało nam się zebrać całą przyczepę ziemniaków. Po wykonanej pracy pani Justyna poczęstowała wszystkich pomocników pysznymi drożdżówkami. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone do przedszkola.

Następnego dnia z pozbieranych ziemniaków panie przygotowały dla dzieci przepyszne frytki, a w salach dzieci robiły pieczątki z ziemniaków.

• WIKINGOWIE W PARCHOWIE

03.10.2023

Dzisiaj 27.09 uczniowie klasy V b wraz z wychowawczynią zabrali nas do Islandii. Była to pierwsza prezentacja z cyklu Podróże po Europie. Podczas długich przerw na auli uczniowie prezentowali przygotowane atrakcje związane z Islandią: wulkany, gejzery, domki elfów, taniec i quiz. Uczniowie zbierali "suszone rybki", które później wymienili na islandzki smakołyk - kleinur.

• DZIEŃ PATRONA I CHŁOPAKA

02.10.2023

W piątek, obchodziliśmy w naszej szkole 276 urodziny patrona szkoły – Józefa Wybickiego. Z tej okazji każdy z nas mógł poczuć się jak generał, a wszystko za sprawą epoletów generalskich, które przygotowały klasy I – III, a które mogliśmy założyć do zdjęć. Był to wyjątkowy dzień, bo każdy mógł przekonać się, że „Józef Wybicki to mózg, a nie bicki” – doskonały strateg, a przede wszystkim wielki patriota.

Dzień ten był wyjątkowy także pod innym względem – wszyscy, bez wyjątku, nosiliśmy krawaty, jako że świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nie obeszło się bez drobnych upominków oraz życzeń, do których także my się przyłączamy.

• DZIEŃ OTWARTY KOMENDY POWIATOWEJ W BYTOWIE

02.10.2023

29 września uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. W ramach działań z doradztwa zawodowego uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca policjantów. Uczniom zaprezentowano sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie policjanta. Atrakcją do obejrzenia okazała się policyjna broń czy profesjonalny sprzęt wykorzystywany przez ruch drogowy. W praktyce nasi uczniowie dokonali odbicia i zabezpieczenia śladów własnych linii papilarnych. Spore emocje wzbudziły pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Można było również dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji do służby. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.