21 marca w grupie "Robaczki" odbyły się warsztaty wiosenno- wielkanocne. Po krótkim występie dzieci wraz z rodzicami wspólnie przygotowywali palmę wielkanocną i świąteczne ozdoby.
Archiwum Aktualności
WARSZTATY WIOSENNO- WIELKANOCNE
27.03.202439
DRUGIE MIEJSCE W POWIECIE
25.03.202420 marca 2024 w SOSW w Bytowie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Wielkanocne kartki, palmy i pisanki”. Z całego powiatu bytowskiego nadesłano 250 prac. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie prace naszych uczniów.
W kategorii kartka wielkanocna kl. IV-VI Hubert Lang zajął II miejsce. Zosia Hinc w kat. klas VII-VIII zdobyła również II miejsce. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WITAJ WIOSNO!
22.03.2024
Wyniki wstępnej rekrutacji
19.03.2024Drodzy Rodzice!
Zakończyliśmy rekrutację wstępną do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.
Z przyjemnością informujemy, iż wszystkie wnioski , które były złożone zostały rozpatrzone pozytywnie. Wszystkie dzieci zostały przyjęte.
Dnia 22.03.2024 r. rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca
i potrwa do 03.04.2024 r. Zachęcamy do składania wniosków. Liczba miejsc ograniczona.
ST. PATRICK'S DAY
19.03.202435W piątek 15.03.2024 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Tego dnia oczywiście królował kolor zielony- szkolne korytarze oraz aula zostały przyozdobione właśnie tym kolorem, uczniowie założyli ubrania w różnych odcieniach zielonego. W łączniku, przy głównym wejściu do szkoły wszystkich witał uśmiechnięty skrzat Leprikon. W wielu zakątkach szkoły umieszczone zostały koniczynki- na szczęście:)
Dla uczniów klas 1-3 zorganizowano konkurs GOLD COIN QUEST - nasz skrzat pochował w różnych zakamarkach szkoły swoje monety, które uczniowie musieli odnaleźć. Każdy kto odnalazł monetę, w nagrodę otrzymywał przepyszną babeczkę. Babeczki upiekli uczniowie klas 6 a i 8. Po poszukiwaniu monet była chwila na zrobienie wspólnych zdjęć w naszej fotobudce oraz wspólne kolorowanie tęczy.
Dla uczniów klas 4-8 przeprowadzono konkurs GUESS WHAT FRUIT OR VEGETABLE IS IT? Konkurs polegał na odgadnięciu jaki owoc albo warzywo uczeń zjadł. Uczniowie mieli zakryte oczy, dostawali kawałek do zjedzenia i musieli podać angielską nazwę produktu. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem!
Przeprowadzono też konkurs wiedzy na temat historii Św. Partyka oraz Irlandii dla uczniów klas 6-8.
Podczas długich przerw uczniowie mieli możliwość nauczyć się tańca irlandzkiego przygotowanego przez uczniów klas 8 lub po prostu posłuchać irlandzkiej muzyki.
Sądząc po uśmiechniętych minach uczniów, Dzień Św. Patryka miną im w radosnej atmosferze.
Dzień Liczby π
19.03.202412Każdego roku 14 marca świętujemy Dzień Liczby π, aby uczcić tę niezwykłą liczbę uczniowie podobnie jak w ubiegłym roku przygotowali kolorowe cyfry, z których uczennice klasy 6b utworzyły rozwinięcie dziesiętne. W tym roku pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Rozwinięcie dziesiętne z 2023 miało 335 cyfr, a tegoroczne 700. Byłoby więcej ale miejsca zabrakło. Po rozbudowie szkoły pobijemy kolejny rekord.
Na lekcjach matematyki stosownie do poziomu nauczania , uczniowie wykonywali zadania, w których na pierwszym miejscu była liczba π.
Innowacja "Słówko tygodnia"
19.03.2024Słówkiem tego tygodnia jest meloman.
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJACA
29.02.2024DRODZY RODZICE
OD 22 MARCA 2024 R. RUSZAMY Z REKRUTACJĄ UZUPEŁNIAJĄCĄ DO PRZEDSZKOLA. REKRUTACJA TA POTRWA DO 03 KWIETNIA 2024 R. WNIOSKI MOŻNA SKŁADAĆ DLA DZIECI, KTÓRE WE WRZEŚNIU BĘDĄ MIAŁY SKOŃCZONE 2,5 ROKU.
Prosimy o informację, jeśli planują Państwo zapisać swoje dziecko do przedszkola w ciągu roku szkolnego 2024/2025. Informacja ta jest nam niezbędna do zaplanowania oddziałów na nowy rok szkolny 2024/2025.
ZAPRASZAMY
DZIEŃ NORWEGII
14.03.20249313 marca uczniowie kl. VI b wraz z wychowawcą zabrali wszystkich kolegów i koleżanki ze szkoły na wycieczkę do Norwegii w ramach akcji „Podróże po Europie”.
Szóstoklasiści przygotowali prezentację nt. tego skandynawskiego państwa, ciasteczka i gofry udekorowane norweskimi barwami oraz liczne zabawy. Największą popularnością cieszyło się łowienie rybek oraz wyścig „łodzią Wikingów”.
Podsumowaniem Dnia Norwegii był quiz „1 z 10”, który wygrała Melania Szyca z kl. IV b. Gratulujemy wiedzy!
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PIERWSZEJ KLASY
29.02.2024KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PIERWSZEJ KLASY
ZESPOŁU SZKÓŁ W PARCHOWIE ROK SZKOLNY 2024/2025
Plik do pobrania
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
14.03.202439We wtorek 19 marca 2024 r. miało miejsce pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Z tej okazji na szkolnej auli odbyło się przedstawienie pt. ”Urodziny Kici Koci”, które wraz z panią bibliotekarką przygotowała grupa uczniów z klasy 3a. Postacie bajkowe przy herbatce i ciasteczku rozmawiały o tym, jak zachowują się czytelnicy. Był też bajkowy pokaz mody z nagrodami. Momentem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich ogromną książką na czytelników biblioteki. Każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom i moc prezentów wraz z zaproszeniem do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
„KAMUFLAŻ W PRZYRODZIE”
14.03.202422Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach pt.: „Kamuflaż w przyrodzie”, które poprowadził pan Dariusz Błaszkowski, nauczyciel przyrody, biologii i geografii. Podczas wizyty w pracowni przyrodniczej, uczniowie obejrzeli prezentację o kamuflażu wśród różnych zwierząt. Na żywo mogli zobaczyć, a nawet dotknąć patyczaki, jak również wylinki węży i pająków, oraz różne owady zamknięte w małych buteleczkach. Uczniowie byli bardzo ciekawi i zadawali mnóstwo pytań. Na zakończenie Pan Darek przygotował niespodziankę, dzieci mogły pod mikroskopem zobaczyć jak wyglądają komórki roślin i zwierząt. Wszyscy świetnie się bawili i dużo nauczyli. Bardzo dziękujemy Panu Darkowi za poświęcenie nam czasu i przygotowanie bardzo ciekawych zajęć.
DZIEŃ KOBIET
11.03.2024
Innowacja "Słówko tygodnia"
11.03.2024W tym tygodniu poznajemy słówko predylekcja.
SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM SZKOLNYM
29.02.2024Szanowni Państwo,
Od marca ruszamy z cyklem czterech spotkań, z których najbliższe odbędzie się już 21.03 o godzinie 16.30.
Pokrótce wrócimy do tematu więzi i relacji, ale przede wszystkim skupimy się nad komunikacją.
Zajęcia odbędą się w formie warsztatów, co pozwoli przećwiczyć omawiane umiejętności w praktyce.
Będziemy bazować na materiałach, które już Państwo otrzymali, więc zachęcam do zapoznania się z ich treścią.
Kolejne spotkania zaplanowane są na dni: 25.04; 16.05 i 6.06.
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Brzozowska
Innowacja "Słówko tygodnia"
04.03.2024Słówko bieżącego tygodnia to konfabulacja.
DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU
01.03.202446W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki świętowały „Dzień Dinozaura”. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. W salach powstały „dinozaurowe” kąciki. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment z wulkanem, zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów oraz odmrażały solą i pipetkami z ciepłą wodą lodowe jajka dinozaurów. Następnie uczestniczyły w szeregu dino-zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, dino-kregle z jajem dinozaura, dinozaurowy tor przeszkód a także malowały dinozaury kredkami i farbami. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
29.02.202429Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
„Włanczać” czy „włączać”? „Poszłem” czy „poszedłem”? Które z tych form są poprawne? Co znaczy „pleść trzy po trzy”…?
Na te oraz inne pytania dotyczące języka polskiego odpowiedzi szukali uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które odbyły się 21 lutego. Aby zaszczepić w młodych umysłach potrzebę dbania o język narodowy (właśnie tę ideę mają obchody MDJO), panie polonistki przygotowały dla swoich uczniów ciekawe zabawy i gry językowe.
Klasa VIII poznała jeden z najpiękniejszych fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – opis gry Jankiela na cymbałach, zwany koncertem nad koncertami. Klasa VII b odgadywała nazwiska bohaterów literackich, grając w lekturowe kalambury. Uczniowie klas V a i V b zabawili się w poetów i wyszukiwali właściwe rymy do wiersza Jana Brzechwy, a następnie razem z pomysłowym chłopcem opracowywali zasady działania tajemniczej maszyny ortograficznej.
Uczniowie klasy VII a wzięli udział w grze ze stacjami zadaniowymi, na których czekały na nich zagadki i łamańce językowe oraz zakodowane wiadomości do rozszyfrowania. Klasy IV oraz VI zmagały się z quizami językowymi, rebusami i anagramami, sprawdzając swoje umiejętności językowe.
Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem i z entuzjazmem przystąpili do rozwiązania zadań. Efekty ich pracy uwieczniliśmy w galerii zdjęć.
A. K.
PROGRAM DLA SZKÓŁ - OWOCE I WARZYWA W SZKOLE
28.02.2024Wzorem ubiegłych lat, nasza szkoła również w obecnym roku szkolnym uczestniczy, w unijnym programie dla szkół „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania
i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.Wszelkie informacje dotyczące programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej programu: https://www.programdlaszkol.org/.
Celem Programu dla szkół jest skuteczne przeciwdziałanie następującym problemom:
- wzrastającemu udziałowi osób z nadwagą i otyłych wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym,
- wzrostowi zachorowań na choroby cywilizacyjne spowodowanemu nieodpowiednią dietą, wynikającą m.in. z braku ukształtowania w młodym wieku zdrowych nawyków żywieniowych,
- spadkowi konsumpcji owoców i warzyw w Polsce, pozostającej i tak na bardzo niskim poziomie w porównaniu do średniej wspólnotowej.
Powyższy cel powinien zostać osiągnięty poprzez:
- trwałe ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw poprzez zwiększenie udziału tych produktów w ich codziennej diecie,
- podniesienie świadomości społecznej, w tym w szczególności dzieci, w zakresie zdrowego odżywiania.
Innowacja "Słówko tygodnia"
26.02.2024Słówkiem tego tygodnia jest rwetes.