LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - PIERWSZE SZYCIE NA MASZYNIE

W ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klas piątych zaczęli naukę szycia na maszynie. Na pierwszych zajęciach uczniowie nauczyli się w jaki sposób przygotować maszynę do pracy oraz jak prawidłowo nawlec nici. Następnie zaczęli próbować szycia kolejnymi ściegami na specjalnie przygotowanych kartach pracy. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu podczas lekcji techniki.

PRZYGODA Z PŁYTKAMI MAKEY MAKEY

Uczniowie klasy 4a w ramach programu Laboratoria Przyszłości rozpoczęli naukę obsługi i nieograniczonych możliwości płytki Makey Makey. Jest to elektroniczne urządzenie “udające” m.in.: klawiaturę, mysz komputerową, a nawet instrumenty muzyczne. Co za tym idzie, dzięki podłączonym do układu elementom, możemy coś napisać, narysować lub nawet zagrać. Uczniowie na pierwszych zajęciach w ramach lekcji informatyki, stworzyli własne pianino, podłączyli płytki Makey Makey do komputera i próbowali wygrywać pierwsze melodie.

DRUK 3D

Warsztaty szycia na maszynie

W piątek 17marca w Naszej Szkole zorganizowałyśmy pierwsze warsztaty dla chętnych, którzy chcieli poznać tajniki szycia na maszynie. Spotkanie mogłyśmy odbyć, dzięki zakupionym maszynom w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości. Efektem trzygodzinnych warsztatów są piękne wiosenne kwiaty, które ozdobią szkolny korytarz.

Wszystkim uczestniczkom bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne warsztaty.

Anna Mielewczyk

Lekcje techniki i informatyki z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

W roku szkolnym 2022/2023 wykorzystałam na lekcjach techniki i informatyki różnorodne pomoce dydaktyczne:

maszyny do szycia:

lekcje techniki - szycie serduszek

warsztaty nauki szycia na maszynie – szycie wiosennych kwiatów

lutownice:

lekcje techniki – projekty elektroniczne:

świąteczna ozdoba (bałwan),

świąteczna ozdoba (choinka),

sygnalizator świetlny.

płytka makey makey: