• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

,,Kto języki obce zna,

ten się całkiem nieźle ma.

Jakie święto skrywa jesień

gdy 26 wrzesień?

Wie to każdy z naszych smyków

Europejski Dzień Języków!

Tego dnia również w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Języków. Dzieci zostały zapoznane z flagami oraz podstawowymi informacjami o wybranych krajach europejskich. Dowiedzieliśmy się jak witają się dzieci w różnych zakątkach świata oraz kolorowaliśmy flagi i stworzyliśmy z nich wspólne plakaty. Celem tych zajęć było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami innych państw.

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

26.09.2022

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły jest priorytetem bytowskich policjantów. Funkcjonariusze spotykają się z uczniami, aby w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominać o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego.

23 września odbyło się spotkanie w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.  Podczas spotkań policjanci omówili zasady poruszania się po drogach, przypomnieli jak należy się zachować na przejściu dla pieszych niewyposażonym w sygnalizację świetlną oraz tam gdzie ona się znajduje. Mundurowi tłumaczyli dzieciom, jak ważne jest używanie odblasków nawet w terenie oświetlonym. Każdy maluch musi mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas pochmurnych jesiennych dni.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

26.09.2022

"Fajnie jest być Przedszkolakiem

Takim sobie małym żakiem,

Do przedszkola chętnie chodzić,

Prace z Panią piękne robić.

Wszyscy pięknie się czujemy,

wieże z klocków budujemy,

I śpiewamy i tańczymy,

Zjemy obiad, poleżymy.

Malujemy też farbami,

Wycinamy nożyczkami,

Plasteliną wyklejamy,

Radość wtedy wielką mamy."

Anna Kalita

Robaczki, Ptaszki, Miśki, Żabki, Żuczki oraz Starszaki 20 września obchodziły bardzo ważne święto "Dzień Przedszkolaka". Z tej okazji w każdej grupie była moc atrakcji: wspólne zabawy, tańce, a także smaczna wata cukrowa oraz wspaniały dmuchany plac zabaw.

• "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI"

21.09.2022

15 września obchodziliśmy w przedszkolu "Międzynarodowy Dzień Kropki". Święto to jest niezwykle ważne dla dzieci, ponieważ potocznie nazywane jest dniem kreatywności. Dzieci we wszystkich grupach świetnie się bawiły, a motywem przewodnim przez cały dzień były wszelkiego rodzaju, kropki, kropeczki i grochy. Dzieci w ubiorze miały akcent kropki, tworzyły prace plastyczne z wykorzystaniem kropek  czekała na nie słodka niespodzianka - oczywiście w kształcie kropki.

• TALENCIAKI

15.09.2022

NASZA SZKOŁA DOŁĄCZYŁA DO AKCJI SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ ZABAWY I JEDNOCZEŚNIE DO ZBLIŻENIA NASZUCH UCZNIÓW DO OTRZYMANIA WSPANIAŁYCH NAGRÓD.

W jaki sposób przekazać zebrane punkty wybranej szkole?

Są trzy drogi:

1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.
            2. Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.
            3. Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek.
          •  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

05.09.2022

1 września 2022r. o godzinie 9.00 przed budynkiem szkoły w Zespole Szkół w Parchowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Inaugurację poprzedziła msza św. w kościele św. Mikołaja w Parchowie. Uroczysta akademia tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przemówienia inaugurujące wygłosili Pan Dyrektor Jerzy Werra oraz Wójt Gminy Parchowo Andrzej Dołębski. W czasie przemówienia pan wójt przekazał gratulacje i wręczył akty mianowania awansowanym nauczycielom, Pani Annie Kowalskiej i Pani Emilii Czerlik. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie pierwszaków i pasowanie ich przez pana dyrektora. Po zakończeniu uczniowie udali się na spotkania organizacyjne z wychowawcami klas.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 życzymy pierwszakom i wszystkim uczniom samych sukcesów, aby zdobywanie wiedzy było przygodą, rozwijało pasje i zainteresowania.