NAWIGACJA

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

SPOTKANIE UCZNIÓW III KL. GIMNAZJUM Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z PUP W BYTOWIE

W dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum spotkali się z doradcą zawodowym Panią Agnieszką Wieczorek z Powiatowego Urząd Pracy w Bytowie. Celem spotkania było poznanie zasad funkcjonowania PUP, oraz najważniejszych aspektów dotyczących trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wsparcie oferuje PUP młodym ludziom wkraczającym na rynek pracy oraz jakie zawody są deficytowe. Wizyta ta pomogła uświadomić młodzieży potrzebę kształcenia i poszerzania własnych kwalifikacji związaną ze wzrostem znaczenia wykształcenia na obecnym rynku pracy. Uczniowie zostali także zapoznani z formami pomocy dla absolwentów takimi jak: dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej, oferty stażowe, prace interwencyjne, roboty publiczne, zasady korzystania i finansowania usług szkoleniowych, dodatek na zasiedlenie.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców uczniów kl. III gimnazjum na spotkanie z pedagogiem i doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie,  dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Po spotkaniu istnieje możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistami. Spotkanie odbędzie się 16 listopada tj. czwartek o godz. 17.00 na auli.

SPOTKANIE RODZICÓW Z DYREKTORAMI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

16 maja br. w Zespole Szkół w Parchowie odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne dla uczniów klas III gimnazjum oraz ich rodziców odnośnie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, kształcących na terenie powiatu bytowskiego. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy bytowskich szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania zaprezentowany został „HARMONOGRAM PRAC POWIATOWEGO CENTRUM EDUKACJI”, przygotowany przez Starostwo Powiatowe przy współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Rodzice i uczniowie poznali ofertę edukacyjną, dowiedzieli się jak wypełnić podanie i gdzie je złożyć, ponadto mieli możliwość zadawania pytań i rozmowy z Gośćmi po spotkaniu.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 marca 2017 r.

rozp_rekrutacja.pdf

II POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY

W dniu 24 marca 2017 r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w II Powiatowych Targach Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”. O godz. 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie odbyło się uroczyste otwarcie imprezy, później młodzież odwiedzała stoiska, zapaznawała się z ofertami szkół. Następnym punktem programu było przejście do szkół ponadgimnazjalnych, celem zapoznania gimnazjalistów z bazą lokalową, atutami i zwyczajami panującymi w placówkach.  Dodatkową atrakcją była wizyta studyjna w firmie Drutex.

SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

15.05.2017r. odbyło się spotkanie doradcy zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie Pani  Agnieszki Wieczorek z młodzieżą gimnazjalną Zespołu Szkół w Parchowie. Tematyką spotkania były trendy na rynku pracy oraz zapotrzebowania branżowe. Zajęcia z doradztwa i poradnictwa zawodowego pozwoliły przede wszystkim w lepszym stopniu poznać rynek pracy, Przybliżyły szczegóły rozmowy kwalifikacyjnej oraz podstawy pisania pism urzędowych, w tym podań. Pani przestrzegła uczniów przed publikacjią treści w sieci. Uczniowie klasy III gimnazjum chętnię włączali się w dyskusję.

OFERTA EDUKACYJNA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2017/2018