NAWIGACJA

Szkolne Kółko Wędkarskie

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ZARZĄDU KOŁA PZW W BYTOWIE

24 stycznia o godz. 14.15 odbyło się spotkanie członków Szkolnego Kółka Wędkarskiego z przedstawicielami Zarządu Koła PZW w Bytowie, które zorganizował opiekun szkolnego koła – Pan Krzysztof Lang. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom etyki wędkarskiej oraz zachęcenie do jeszcze większego zainteresowania się tym hobby. Po przywitaniu Gości opiekun koła przedstawił zasady współpracy z Panem Piotrem Klukiem - Prezesem PZW w Bytowie oraz pobliskimi dzierżawcami jezior. Przez najbliższy okres uczniowie - członkowie Szkolnego Kółka Wędkarskiego będą spotykać się co czwartek z opiekunem w celu przygotowania do otwarcia sezonu. Zajęcia mają na celu przygotowanie młodzieży do zbliżającego się sezonu wędkarskiego i przypomnienie im zasad wędkowania, zapoznanie z nowym sprzętem, który otrzymali od PZW w Bytowie w ramach „Szkółki wędkarskiej” metodami połowu oraz zachowania nad wodą. Uczniowie przypomną sobie sposoby wiązania haczyków, montowania przyponów na zestawy, wyważania spławików, a także odświeżą wiadomości o wymiarach ochronnych rybi okresach ochronnych. Na zakończenie Prezes PZW w Bytowie zaproponował, aby również w tym okresie wakacyjnym zapisywać młodsze dzieci na „Szkółkę wędkarską”, zdobędą uprawnienia do połowu ryb oraz otrzymają zestawy wędkarskie.

EGZAMIN NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

Dzisiaj w naszej szkole odbył się egzamin na kartę wędkarską. Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu zdali go pomyślnie.Egzamin przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna na karte wędkarską Koła PZW Bytów. Karta wędkarska, to dokument wydawany dożywotnio od 14 roku życia przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Jest ona potrzebna, aby łowić ryby w polskich wodach śródlądowych. Żeby otrzymać kartę wędkarską, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania. Egzamin obejmuje znajomość regulaminu amatorskiego połowu ryb PZW (RAPR), zawierającego reguły określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 roku w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. Prawo do egzaminowania ma Polski Związek Wędkarski. Po zdanym egzaminie kartę odbiera się w wydziale ochrony środowiska właściwego starostwa powiatowego.

FOFOGALERIA  ZE SZKÓŁKI  WĘDKARSKIEJ 11.08.2017r.

11 sierpnia rozpoczęła się dwudniowa młodzieżowa szkółka wędkarska zorganizowana przez Zarząd Koła PZW w Bytowie przy wsparciu Nadleśnictwa Bytów, Nadleśnictwa Osusznica, PKS Bytów, Firmy KARO z Sątoczna.
Podstawowym celem prowadzonych w ramach szkółki zajęć jest nabycie przez uczestników szkółki wiedzy teoretycznej i praktycznej obejmującej:

popularyzacja i upowszechnianie wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży
- propagowanie wędkarstwa, jako aktywnego, zdrowego i rozsądnego spędzenia czasu nad wodą.
- kształtowanie poszanowania przyrody i ochrony środowiska.
- przepisy prawne obowiązujące w PZW, zasady amatorskiego połowu ryb,
- podstawy ekologii i etyki wędkarskiej, zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą.
- metody i techniki amatorskiego połowu ryb - zajęcia praktyczne w tym zawody wędkarskie.