NAWIGACJA

Szkolne Kółko Wędkarskie

AKTUALNOŚCI

 

INFORMACJA DLA CZŁONKÓW SZKOLNEGO KÓŁKA WĘDKARSKIEGO 

 

Spotkania członków Szkolnego Kółka Wędkarskiego będą odbywać się, co wtorek
w godzinach od 14.20 - 15.10 w sali nr 22.

 


 

Sklep wędkarski   - Wędkarskifart.pl

Sklep wędkarski   - Wędkarskifart.pl

 

 

 

 

 

STRONA SKLEPU                                                                                                    FACEBOOK         

GŁÓWNY SPONSOR ZAWODÓW

 


 Zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej 
 SZKOLNE KÓŁKO WĘDKARSKIE

FOTOGALERIA

         12 października br. odbyły się zwody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej na prywatnych stawach Państwa Wronskich w Jamnie. Zawody zorganizował Pan Krzysztof Lang - opiekun Szkolnego Kółka Wędkarskiego działającego przy Zespole Szkół w Parchowie. W dzień zawodów  pogoda dopisała, mogliśmy się cieszyć  przebywaniem na łonie natury do późnego wieczoru. W zawodach wystartowało 17 uczestników. Na koniec zawodów dokonano oceny złowionych ryb i wyłoniono faworytów w trzech kategoriach: „Największej ilości złowionych ryb” – nagrodę zdobył Szymon Majkowski kl. VIII SP; „Największej ryby zawodów”  - nagrodę zdobyli ex aequo Kacper Janikowski kl. VIII SP i Hubert Lang kl. I SP oraz „Najmniejszej ryby zawodów” – którą złowił Jakub Pilipczuk kl. VI SP. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów i ich towarzysze otrzymali dyplomy,  drobne upominki i akcesoria wędkarskie. Po wręczeniu nagród zebraliśmy się przy ognisku i piekliśmy kiełbaski.
            Korzystając z okazji serdeczne podziękowania kieruję do sponsora głównego zawodów – Pana Jacka Morzucha - właściciela sklepu wędkarskiego - „Wędkarskifart” w Bytowie, który ufundował nagrody dla trzech pierwszych miejsc oraz pozostałych zawodników.   Podziękowania należą się również: Państwu Wronskim, właścicielom sklepu „Lewiatan” w Parchowie, właścicielowi „Składu opału i materiałów budowlanych w Parchowie”, właścicielce sklepu „Groszek” w Parchowie oraz właścicielowi sklepu wędkarskiego „Karaś” w Bytowie.

Opiekun Szkolnego Kółka Wędkarskiego

                                                                                                                                                   Krzysztof Lang

 PISZĄ O NAS W PRASIE

 

ARTYKUŁ: 1031_XT_BYT_17_02.pdf

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

Zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej w obiektywie
 SZKOLNE KÓŁKO WĘDKARSKIE

12.10.2018 r. - prywatne stawy Państwa Wronskich (Jamno)

FOTOGALERIA 

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Parchowo

Fotogaleria z zawodów 

Obraz może zawierać: 1 osoba, drzewo, dziecko, roślina, na zewnątrz, przyroda i woda

 

        11.08 Zarząd Kola PZW w Bytowie zorganizował na jeziorze Żukowskim i na rzece Słupi na ujściu z jeziora Żukowskiego spławikowe i spinningowe zawody wędkarskie w kategorii kobiet i mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Parchowo oraz spławikowe zawody wędkarskie w kategorii młodzież o Puchar Kapelana Bytowskich Wędkarzy Ks.Krzysztofa Szarego. W zawodach łącznie startowało 52 zawodników, również uczestnicy młodzieżowej szkółki wędkarskiej, która wczoraj odbyła się nad jeziorem Jeleń.

Autor: Pzw Bytów · Zaktualizowano około 2 mies. temu

 


 

 

Letnia Szkółka Wędkarska - 10-11.08.2018r.

    MŁODZIEÅ»OWA SZKÓŁKA EKOLOGICZNO-WĘDKARSKA

  10 sierpnia Zarząd Koła PZW w Bytowie wraz z Rybacką Lokalną Grupą Działania "Pojezierze Bytowskie" zorganizował na stanicy wędkarskiej przy jeziorze Jeleń warsztaty dla uczestników młodzieżowej szkółki wędkarskiej. W szkółce udział brało 32 młodych wędkarzy. Od organizatorów otrzymali sprzęt wędkarski, który sami sobie przygotowali, aby mogli jutro tzn. 11 sierpnia wystartować w zawodach wędkarskich, które zorganizowane zostaną na rzece Słupi w miejscowości Żukówko. Wszyscy uczestnicy szkółki zostali członkami Bytowskiego Koła PZW. 

Serdecznie dziękujemy Prezesowi  i  Zarządowi Koła PZW w Bytowie za współpracę ze Szkolnym Kółkiem Wędkarskim oraz  możliwość uczestniczenia w warsztatach i zawodach wędkarskich. Dziękujemy za propagowanie świetnej formy spędzania czasu wśród uczniów Zespołu Szkół w Parchowie, rozwijanie ich pasji i zainteresowań.

DZIĘKUJEMY 

OPIEKUN I CZŁONKOWIE SZKOLNEGO KÓŁKA WĘDKARSKIEGO

Fotogaleria z warsztatów

 


 

EGZAMIN NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

06.06.2018 r.  MŁODZIEŻ ZE SZKOLNEGO KÓŁKA WĘDKARSKIEGO PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W PARCHOWIE ZDAWAŁA EGZAMINY NA KARTĘ WĘDKARSKĄ. PRZEPROWADZIŁA JE KOMISJA EGZAMINACYJNA NA KARTĘ WĘDKARSKĄ Z BYTOWSKIEGO KOŁA PZW. WSZYSCY UCZNIOWIE PODCHODZĄCY DO EGZAMINU ZALICZYLI GO POZYTYWNIE.
  ŻYCZYMY PRZYSŁOWIOWEGO  POŁAMANIA KIJA I WIELU WSPANIAŁYCH CHWIL SPĘDZONYCH NAD WODĄ !

OPIEKUN KOŁA I KOMISJA EGZAMINACYJNA

 

EGZAMIN NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

 

 


 

SOBOTNIA WYPRAWA NA RYBY
W OBIEKTYWIE

         W sobotę 12 maja członkowie Szkolnego Kółka Wędkarskiego wraz z opiekunem udali się na zajęcia terenowe,  które odbyły się nad Jeziorem -  Pipionko Obwód Rybacki Jeziora Cechyńskie Wielkie Na Cieku Bez Nazwy W Zlewni Rzeki Słupia. O godz. 7.00 spotkaliśmy się nieopodal  jeziora,  po kilku minutach wszyscy uczniowie byli już na swoich miejscach.  Od początku do końca dopisywała nam dobra pogoda. Atmosfera sobotniej wyprawy była świetna, odpoczęliśmy  od codzienności, zrelaksowaliśmy  się w otoczeniu szumu  bukowego lasu i śpiewie ptaków.  Około godziny 11.00 rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Po posiłku wróciliśmy na swoje łowiska. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę właściciela jeziora p. R. Stolc za wydanie zezwolenia na wędkowanie. W ramach wdzięczności , na koniec posprzątaliśmy teren wokół jeziora,  zbierając dużo śmieci pozostawionych przez innych „pseudo” wędkarzy. Pyszne kiełbaski zasponsorował p. M. Kożykowski – właściciel masarni. Opiekunami uczniów podczas zajęć praktycznych byli p. K. Lang i rodzic p. M. Majkowski.  

SOBOTNIA WYPRAWA NA RYBY

 


 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ZARZĄDU KOŁA PZW W BYTOWIE

 

24 stycznia o godz. 14.15 odbyło się spotkanie członków Szkolnego Kółka Wędkarskiego z przedstawicielami Zarządu Koła PZW w Bytowie, które zorganizował opiekun szkolnego koła – Pan Krzysztof Lang. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom etyki wędkarskiej oraz zachęcenie do jeszcze większego zainteresowania się tym hobby. Po przywitaniu Gości opiekun koła przedstawił zasady współpracy z Panem Piotrem Klukiem - Prezesem PZW w Bytowie oraz pobliskimi dzierżawcami jezior. Przez najbliższy okres uczniowie - członkowie Szkolnego Kółka Wędkarskiego będą spotykać się co czwartek z opiekunem w celu przygotowania do otwarcia sezonu. Zajęcia mają na celu przygotowanie młodzieży do zbliżającego się sezonu wędkarskiego i przypomnienie im zasad wędkowania, zapoznanie z nowym sprzętem, który otrzymali od PZW w Bytowie w ramach „Szkółki wędkarskiej” metodami połowu oraz zachowania nad wodą. Uczniowie przypomną sobie sposoby wiązania haczyków, montowania przyponów na zestawy, wyważania spławików, a także odświeżą wiadomości o wymiarach ochronnych rybi okresach ochronnych. Na zakończenie Prezes PZW w Bytowie zaproponował, aby również w tym okresie wakacyjnym zapisywać młodsze dzieci na „Szkółkę wędkarską”, zdobędą uprawnienia do połowu ryb oraz otrzymają zestawy wędkarskie.

FOTOGALERIA


 

EGZAMIN NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

      Dzisiaj w naszej szkole odbył się egzamin na kartę wędkarską. Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu zdali go pomyślnie.Egzamin przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna na karte wędkarską Koła PZW Bytów. Karta wędkarska, to dokument wydawany dożywotnio od 14 roku życia przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Jest ona potrzebna, aby łowić ryby w polskich wodach śródlądowych. Żeby otrzymać kartę wędkarską, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania. Egzamin obejmuje znajomość regulaminu amatorskiego połowu ryb PZW (RAPR), zawierającego reguły określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 roku w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. Prawo do egzaminowania ma Polski Związek Wędkarski. Po zdanym egzaminie kartę odbiera się w wydziale ochrony środowiska właściwego starostwa powiatowego.

 


 

FOFOGALERIA  ZE SZKÓŁKI  WĘDKARSKIEJ 11.08.2017r. 

       11 sierpnia rozpoczęła się dwudniowa młodzieżowa szkółka wędkarska zorganizowana przez Zarząd Koła PZW
w Bytowie przy wsparciu Nadleśnictwa Bytów, Nadleśnictwa Osusznica, PKS Bytów, Firmy KARO z Sątoczna.
Podstawowym celem prowadzonych w ramach szkółki zajęć jest nabycie przez uczestników szkółki wiedzy teoretycznej
i praktycznej obejmującej:

-
popularyzacja i upowszechnianie wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży
- propagowanie wędkarstwa, jako aktywnego, zdrowego i rozsądnego spędzenia czasu nad wodą.
- kształtowanie poszanowania przyrody i ochrony środowiska.
- przepisy prawne obowiązujące w PZW, zasady amatorskiego połowu ryb, 
- podstawy ekologii i etyki wędkarskiej, zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą.
- metody i techniki amatorskiego połowu ryb - zajęcia praktyczne w tym zawody wędkarskie.