NAWIGACJA

 • FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ

           W dniu 20.02.2018 r. klasy I a i b, II i III b wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez mistrza pszczelarstwa. Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza - ubranie, dymkę i ramkę. Skosztowały miodu i pyłku pszczelego. Największą atrakcją był przezroczysty ul, w którym dzieci mogły zobaczyć żywe owady. Na zakończenie każdy otrzymał plaster wosku, z którego dzieci tworzyły świece. Ponadto przygotował dla wszystkich słodką niespodziankę w postaci słoiczka miodu, drewnianego noża do nakładania miodu oraz wręczył certyfikat „Przyjaciela pszczół”. Spotkanie z pszczelarzem było bardzo ciekawe i poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa.
   

  FOTOGALERIA

 • REKRUTACJA 2018/2019

  REKRUTACJA 2018/2019 - Obrazek 1

        Zespół Szkół w Parchowie prowadzi nabór do grup przedszkolnych na rok 2018/19. Termin składania wniosków - do 28 lutego 2018. Harmonogram postępowania rekrutacyjnego, formularz wniosku o przyjęcie dziecka oraz deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej znajdują sie poniżej oraz w sekretariacie szkoły.

   

  Harmonogram_REKRUTACJI_DO_PRZEDSZKOLA.docx

  Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.doc

  Deklaracja_kontynuacji_wychowania_przedszkolnego_.docx

   

 • PIT za rok 2017 nr KRS 0000022671

  Szanowni Państwo!       

   
  W rozliczeniu podatku za rok 2017 można przekazać 1% na rzecz jakiejś organizacji. Zwracamy się z prośbą
  o przekazanie Państwa  1% podatku na Stowarzyszenie ASERT działające przy Zespole Szkół w Parchowie. Stowarzyszenie zajmuje się pozyskiwaniem środków  i działaniami na rzecz uczniów naszej szkoły. W tym roku potrzebujemy pieniędzy na montaż rekuperatora powietrza - systemu wentylacji na szkolną aulę. Od kwietnia 2016  mamy status organizacji pożytku publicznego (OPP). Bardzo liczymy na Państwa wsparcie.

  W zeznaniu podatkowym PIT za rok 2017 prosimy o wpisanie naszego numeru KRS 0000022671

   

 • TURNIEJ SZACHOWY „O PUCHAR WÓJTA GMINY TUCHOMIE”

       W sobotę 17.02.2018 r. nasi młodzi szachiści wzięli udział w Turnieju Szachowym „O puchar Wójta Gminy Tuchomie”. Do Tuchomia pojechała silna reprezentacja naszej szkoły i po raz kolejny pokazała swoje umiejętności zajmując w swoich kategoriach wysokie miejsca. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody, reszta uczestników rozgrywek otrzymała dyplomy i upominki. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.

  Kategoria Młodzicy:

  I miejsce Adrian Sabisz

  III miejsce Kacper Lubocki

  Kategoria Juniorzy:

  I miejsce Jakub Kiedrowicz

  II miejsce Łukasz Wroński

  IV miejsce Filip Węsierski

   

   

 • SPOTKANIE UCZNIÓW III KL. GIMNAZJUM Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z PUP W BYTOWIE

       W dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum spotkali się z doradcą zawodowym Panią Agnieszką Wieczorek z Powiatowego Urząd Pracy w Bytowie. Celem spotkania było poznanie zasad funkcjonowania PUP, oraz najważniejszych aspektów dotyczących trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wsparcie oferuje PUP młodym ludziom wkraczającym na rynek pracy oraz jakie zawody są deficytowe. Wizyta ta pomogła uświadomić młodzieży potrzebę kształcenia i poszerzania własnych kwalifikacji związaną ze wzrostem znaczenia wykształcenia na obecnym rynku pracy. Uczniowie zostali także zapoznani z formami pomocy dla absolwentów takimi jak: dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej, oferty stażowe, prace interwencyjne, roboty publiczne, zasady korzystania i finansowania usług szkoleniowych, dodatek na zasiedlenie.

  FOTOGALERIA

 • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ZARZĄDU KOŁA PZW W BYTOWIE

      24 stycznia o godz. 14.15 odbyło się spotkanie członków Szkolnego Kółka Wędkarskiego z przedstawicielami Zarządu Koła PZW w Bytowie, które zorganizował opiekun szkolnego koła – Pan Krzysztof Lang. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom etyki wędkarskiej oraz zachęcenie do jeszcze większego zainteresowania się tym hobby. Po przywitaniu Gości opiekun koła przedstawił zasady współpracy z Panem Piotrem Klukiem - Prezesem PZW w Bytowie oraz pobliskimi dzierżawcami jezior. Przez najbliższy okres uczniowie - członkowie Szkolnego Kółka Wędkarskiego będą spotykać się co czwartek z opiekunem w celu przygotowania do otwarcia sezonu. Zajęcia mają na celu przygotowanie młodzieży do zbliżającego się sezonu wędkarskiego i przypomnienie im zasad wędkowania, zapoznanie z nowym sprzętem, który otrzymali od PZW w Bytowie w ramach „Szkółki wędkarskiej” metodami połowu oraz zachowania nad wodą. Uczniowie przypomną sobie sposoby wiązania haczyków, montowania przyponów na zestawy, wyważania spławików, a także odświeżą wiadomości o wymiarach ochronnych rybi okresach ochronnych. Na zakończenie Prezes PZW w Bytowie zaproponował, aby również w tym okresie wakacyjnym zapisywać młodsze dzieci na „Szkółkę wędkarską”, zdobędą uprawnienia do połowu ryb oraz otrzymają zestawy wędkarskie.

  FOTOGALERIA

 • ZWYCIĘSTWO TREFLA GDAŃSK!

       W poniedziałkowe popołudnie 20-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, ucząca się języka kaszubskiego, pojechała na mecz siatkówki do gdańskiej Ergo Areny kibicować Treflowi Gdańsk w starciu z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. „Gdańskie Lwy” pewnie pokonały „Jurajskich Rycerzy” 3:1. MVP (najlepszym zawodnikiem) spotkania, po raz piąty w tym sezonie, wybrany został Damian Schulz, który zdobył też najwięcej punktów spośród wszystkich graczy - aż 19.  Na koniec zgromadzonych w hali 2100 kibiców czekała niespodzianka. Mateusz Mika otrzymał tort z okazji dwudziestych siódmych urodzin.

  Opiekunkami podczas wyjazdu były panie: Lucyna Szyca i Marzena Reglińska.

  FOTOGALERIA

 • BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU

             Dnia 26.01.2018 r. w piątek odbył się w przedszkolu w Parchowie BAL PRZEBIERAŃCÓW. Na parkiecie królowały przeróżne postaci z bajek. Odbył się też słodki poczęstunek i dyskoteka. Po imprezie przyjechał do nas teatrzyk z Krakowa, który wystawił bajkę pt. "Świąteczna historia". Po bajeczce przyszedł Mikołaj i rozdał dzieciom prezenty. Wszystkie przedszkolaki czekają z utęsknieniem na kolejny bal.

  FOTOGALERIA

 • BAL KARNAWAŁOWY W ŻUKÓWKU

           25.01.2018r. w Żukówku na sali wiejskiej odbył się Bal Karnawałowy. W zabawie brały udział przedszkolaki, absolwenci przedszkola, oraz rodzice. Sala wypełniła się bohaterami znanych bajek. Można było spotkać także Kaszubkę, policjantów, diabełki, clowna, pszczółki i inne zwierzątka. Po przywitaniu i zaprezentowaniu się uczestników balu, dzieci pozowały do grupowego zdjęcia. Następnie panie przebrane za Czerwone Kapturki zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Na zakończenie balu przybył Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty i rozsypało się kolorowe konfetti. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił całym rodzinom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację balu i zapraszamy na kolejny - już za rok.

  FOTOGALERIA

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PARCHOWIE I W ŻUKÓWKU

           Dnia 18.01.2018 r. świętowaliśmy w przedszkolu w Parchowie i w Żukówku Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość w Parchowie rozpoczęła się od JASEŁEK przygotowanych przez dzieci z klas IV A i IV B oraz V uczęszczające na lekcje z języka kaszubskiego. Następnie odbyły się występy wszystkich grup przedszkolnych. Każde dziecko ukoronowało swoją babcię i swojego dziadka własnoręcznie przyozdobioną koroną. Odbyła się koronacja SUPER BABCI I SUPER DZIADKA, wręczono szarfy i berła. Dziadkowie otrzymali również od wnucząt przepiękne portrety, które u niejednej babci i niejednego dziadka spowodowały uronienie łzy wzruszenia. Odbyło się karaoke i zumba dla wszystkich uczestników imprezy. Spotkanie zostało uwieńczone tortem, kawą, herbatą i wręczeniem kwiatów kochanym dziadkom. W Żukówku dzieci zaprezentowały taniec "Babuszki" oraz taniec zbójnicki. Wręczały babciom i dziadkom medale oraz prezentowały zabawy przedszkolne, które u wielu przywołały miłe wspomnienia. Uczestnicy uroczystości zapewnili, że z utęsknieniem będą czekać na kolejne spotkanie.

  FOTOGALERIA PARCHOWO                                 FOTOGALERIA ŻUKÓWKO

 • WOŚP - NOWY REKORD - 6751,39 zł !

         Dnia  14 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Parchowie odbył się kolejny, 26 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wyrównywanie szans w leczeniu noworodków”.  Zbiórka pieniędzy zaczęła się wraz ze wschodem słońca - wolontariusze z identyfikatorami,  kolorowymi puszkami i czerwonymi serduszkami  pojawili się na ulicach naszej gminy. O godzinie 17.00 w auli naszej szkoły odbyła się impreza związana z WOŚP. Były śpiewy, tańce, występ kabaretu. Występy na szkolnej estradzie przeplatały się z losowaniem fantów w loterii  oraz kolejnymi turami licytacji. Kto miał ochotę na coś słodkiego i pysznego mógł spróbować wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek przygotowanych przez dzieci i rodziców. Smakowało, bo znikało…! Emocji nie brakowało! Nie zabrakło również  wspaniałych gorących serc! Przyjaciele szkoły nie zawiedli! Dzięki ich życzliwości i hojności udało nam się zebrać rekordową sumę tj. 6751,39zł! (licytacja i  loteria: 4016,60 zł,  kwota zebrana przez harcerki: 389,41zł, patrol – Kamila Cichosz i Wiktoria Wrońska – 239 zł, patrol Jovanna Czerkas i Sandra Szyca 227,68 zł, patrol Laura Zielke i Katarzyna Żywicka: 1322,66zł, Agata Płotka i Aleksandra Bronk: 556, 04zł).

  Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznym finale i tym, którzy umożliwiają  nam coroczne kwestowanie i wspierają WOŚP oraz pomagają nam w sprawnym przeprowadzeniu akcji na terenie szkoły!

 • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

       W sobotę 13 stycznia uczniowie z klas III i IV, uczęszczający na zajęcia szachowe, wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się w Bytowie. Grupa reprezentująca naszą szkołę była bardzo liczna, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu grą w szachy wśród uczniów. Nasi młodzi szachiści pokazali się z jak najlepszej strony.     
  W swoich kategoriach zdobyli wysokie miejsca.

  Kategoria Młodzicy:

  Adrain Sabisz – II m., Kacper Błaszkowski – III m., Jarosław Meller – IV m.

  Kategoria Juniorzy Młodsi:

  Łukasz Wroński – IV m., Jakub Kiedrowicz – V m., Anna Matyja – VI m.

  Kategoria dziewcząt:

  Anna Matyja – V m., Roksana Grabowska – VI m., Miriam Czapiewska – VII m.

  Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca do 10, otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsi również medale.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie:

  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_161/

 • CHOINKA SZKOLNA

      W piątek 5 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole Choinka noworoczna, w której brali udział uczniowie klas IV - VII Szkoły Podstawowej i II - III Gimnazjum wraz z nauczycielami. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy o godz. 17.30. Frekwencja w tym roku dopisała, gdyż przybyło wielu uczniów. Dyskoteka odbyła się na auli przy nastrojowych światłach i wspaniałej muzyce, którą serwował nam Jakub Malek.
      Na początku naszej zabawy mogliśmy podziwiać uczniów w tańcach, do których przygotowywali się przez dłuższy czas. Największe widowisko zaserwowała nam klasa IIIB gimnazjum, która zebrała owacje na stojąco. Tak naprawdę ten występ można nazwać spektaklem muzyczno - teatralnym z efektami świetlnymi. Występy były oceniane przez jury w składzie: dyrektor Jerzy Werra, Agnieszka Kakowska, Magdalena Rekowska, Gabriela Wałdowska. Tancerzy podzielono na dwie grupy wiekowe: klasy IV- VI i II-III gimnazjum, a oceny wyglądały następująco:

  Kategoria I

  I miejsce - klasa V

  II miejsce - klasa VI

  III miejsce - klasa IV b i klasa IV a i b

  Kategoria II

  I miejsce - klasa III b

  II miejsce - klasa VII a i B

  III miejsce - klasa II b

              Następnie uczniowie wraz z nauczycielami bawili się podczas dyskoteki.
  W międzyczasie wszyscy mogli posilić się w stołówce i zjeść słodką bułkę. O godz. 19.00 zawitał do nas Mikołaj, który miał spotkanie z uczniami klasy IV a i IV b, którym rozdał drobne upominki. Wszyscy doskonale bawiliśmy się do godz. 21.00. Potem rozjechaliśmy się do domów. Można śmiało powiedzieć, że dawno w naszej szkole nie było tak udanej zabawy!

  FOTOGALERIA

 • BAL KARNAWAŁOWY

      W karnawale wszyscy bawią się wspaniale…również najmłodsi uczniowie bawili się na balu przebierańców, który odbył się 05.01.2018 r., w naszej szkole. Tego popołudnia żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze, różne zwierzątka.… nie sposób wymienić wszystkich postaci. Niektóre dzieci naprawdę trudno było rozpoznać. DJ Szymon, który prowadził bal, zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy i tańców. Wszyscy świetnie się bawili, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci z żalem opuszczały salę, gdy czas zabawy dobiegł końca. Wspólna zabawa karnawałowa jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, która dostarcza im wielu przeżyć i radości….a kolejny bal, już za rok.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu oraz przygotowanie kostiumów dla dzieci.

  FOTOGALERIA

 • JASEŁKA NA KASZUBSKĄ NUTĘ

     22 grudnia 2017 spotkaliśmy się w szkole po raz ostatni przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci w przedszkolu usiadły do wspólnej Wigilii. Było śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz częstownie słodyczami przyniesionymi przez maluchów do przedszkola. Wszyscy uczniowie zebrali się o godzinie 11.30 na auli w szkole, aby obejrzeć jasełka w wydaniu kaszubskim przygotowane przez uczniów klas 4 i 5 pod kierunkiem pani Katarzyny Neumuller oraz pani Marzeny Reglińskiej. Następnie każda klasa zaśpiewała świąteczną piosenkę. W koncercie zaprezentowały sie również przedszkolaki z grupy 6-latków. Młodzież z klas starszych tradycyjnie zaintonowała kolędę "Cicha noc" w czterech języjach: kaszubskim, polskim, angielskim i niemieckim. Na koniec cała sala odśpiewała kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". W miłym nastroju uczniowie i nauczyciele rozeszli się do swoich klas na świętowanie Wigilii.

  FOTOGALERIA                                   ZAŁĄCZNIK WIDEO 

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD DYREKCJI I PRACOWNIKÓW

 • PODARUJ DZIECIOM CHORYM NA RAKA PREZENT NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

     Samorząd Szkolny przeprowadził akcję charytatywną "Podaruj dzieciom chorym na raka prezent na Święta Bożego Narodzenia". Akcja polegała na zakupie przez klasy gier planszowych, które otrzymały chore dzieci, przebywające w szpitalu podczas świąt.

  Zebraliśmy 17 gier i przesłaliśmy na adres Fundacji Przylądek Nadziei we Wrocławiu, która jest organizatorem tej akcji i przekazała gry chorym dzieciom.

  Bardzo serdecznie dziękujemy klasom, które włączyły się do akcji.

strona: