NAWIGACJA

 • Zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej w obiektywie - SZKOLNE KÓŁKO WĘDKARSKIE

  Zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej w obiektywie - SZKOLNE KÓŁKO WĘDKARSKIE
 • List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Obrazek 1

 • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE BYTOWSKIM - ROK SZKOLNY 2019/2020

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE BYTOWSKIM - ROK SZKOLNY 2019/2020

   

  WSTĘPNE INFORMACJE UZYSKANE OD PANA D. GLAZIKA - NACZELNIKA WYDZIAŁU EDUKACJI, KULTURY i SPORTU - STAROSTWO POWIATOWE w BYTÓWIE

  STAROSTWO_POWIATOWE_BYTOW.pdf


   

  Informacje dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.

  https://men.gov.pl/rekrutacja

 • POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

     Dnia 09.10.2018 odbyły się w Miastku nad jeziorem Lednik POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. Parchowo reprezentowało 40 zawodników. Nasi chłopcy z kl. V-VI zdobyli III miejsce starsi chłopcy z kl. VII-VIII i III Gim nie byli gorsi i zajęli również III miejsce. Dziewczynki uplasowały się na VI i VIII miejscu. Opiekunami dzieci byli Pani M. Labuda i Pan R. Warężak.

 • SPEKTAKL PT.: „PCHŁA SZACHRAJKA”

  SPEKTAKL PT.: „PCHŁA SZACHRAJKA”

        4 października 2018 r. uczniowie klas I – III wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt.: „Pchła Szachrajka”. Główną bohaterką była psotna pchła, która robiła wszystkim psikusy, oszukiwała i miała głowę pełną pomysłów. Przepiękne, barwne kostiumy, muzyka na żywo i doskonała gra aktorska wprowadził wszystkich w krainę wyobraźni, przeniosła w świat pełen fantastycznych postaci oraz przygód, wesoły i kolorowy. Spektakl bardzo podobał się zarówno dzieciom jak i opiekunom.

  FOTOGALERIA

 • DZIEŃ UŚMIECHU

  DZIEŃ UŚMIECHU

        W pierwszy piątek października w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU. Śmiech rozluźnia, odstresowuje, wzmacnia odporność organizmu i powoduje wydzielanie „hormonów szczęścia”. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Tego dnia uczniowie klas drugich z samego rana roznieśli „uśmiechnięte” laurki do wszystkich klas, aby przypomnieć o uśmiechniętym święcie i życzyć wszystkim miłego dnia. Rozdawali żółte słoneczka uczniom i nauczycielom. Na długich przerwach zapraszali wszystkich na aulę, aby każdy wykonał swoje słoneczko, które potem zostało zawieszone i zostało częścią „uśmiechniętej” dekoracji. Dzień się skończył, ale pamiętajmy żeby UŚMIECHAĆ SIĘ DO SIEBIE to nic nie kosztuje, a może zdziałać cuda.  

  FOTOGALERIA

   

 • Centrum Hewelianum

  Centrum Hewelianum

                   
           9 października klasy IV wraz z opiekunkami: p. S. Wiczkowską, p. M. Mudyn i p. D. Adamską pojechały do Centrum Hewelianum – gdańskiego centrum nauki.

  Tam podzieleni na dwie grupy pracowaliśmy na warsztatach pt. „Słodka komórka”, które pomogły nam w zrozumieniu z czego zbudowany jest świat. Dyskutowaliśmy, rysowaliśmy, badaliśmy i oglądaliśmy pod mikroskopem najmniejsze cząstki świata. Potem mogliśmy dotykać eksponatów, bawić się nimi oraz przeprowadzać eksperymenty.

  Następnie oglądaliśmy wystawę pt. „Dookoła świata”. Tam zobaczyliśmy ciekawostki dotyczące zwierząt, roślinności, ukształtowania terenu i zadziwiające rzeczy z całego świata. Największym zainteresowaniem cieszyła się tuba, w której wiał wiatr udający huragan wiejący z prędkością 150 km/h. Można było do niej wejść i poczuć jego ogromną  siłę.

  Po wyjściu z Centrum poszliśmy oglądać fort, bunkry i wspaniałą panoramę Gdańska.

  Czas minął nam bardzo szybko i miło. Do Parchowa wróciliśmy we wspaniałych humorach.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

         29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z  inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W tym roku szkolnym wychowawczynie klas I – III, we współpracy z biblioteką, przyłączyły się do akcji. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W ramach naszej szkolnej akcji Pani Marzena Reglińska czytała dzieciom bajki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z uwagą słuchali ciekawych opowiadań, z zainteresowaniem przyglądali się ilustracjom pokazywanym w trakcie czytania i odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie akcji odbył się konkurs plastyczny, a uczniowie klas II i III dostali książeczki motywujące ich do czytania w domu razem z rodzicami.

 • Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

           28 września nasza szkoła przyłączyła się do Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który odbył się po hasłem „młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Drugoklasiści przeprowadzili we wszystkich klasach w szkole egzamin na znajomość mnożenia i dzielenia. Każdy kto go pomyślnie zdał otrzymał certyfikat  ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia’’. Następnie eksperci stanęli do walki o tytuł Mistrza i 8 uczniów wywalczyło tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Patrole Egzaminacyjne przez cały dzień sprawdzały czy uczniowie i pracownicy szkoły znają tabliczkę mnożenia. Jeden z patroli postanowił pójść do Urzędu Gminy i tam sprawdzić czy urzędnicy znają mnożenie. W czasie przerw można było zmierzyć się w meczach matematycznych z uczestnikami z całej Polski. W ramach akcji ogłoszono również konkurs plastyczny na plakat. Cała akcja upłynęła w radosnej atmosferze, wzbudziła wiele pozytywnych emocji i pobudziła chęć zdrowej rywalizacji.

  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom, wszystkim uczestnikom i nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu akcji.

 • I miejsce w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych

  I miejsce w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych

      W środę 26 września Anna Matyja, Jakub Kiedrowicz, Łukasz Wroński i Adrian Sabisz zdobyli I miejsce w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych, który odbył się w Tuchomiu
  i zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego.

  Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa.

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

       28 września na auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Zebranych przywitała pani wicedyrektor Katarzyna Neumüller. Następnie miała miejsce część artystyczna nawiązująca do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Potem wprowadzono sztandar szkoły i uczniowie klasy I a i I b złożyli ślubowanie. Pani wicedyrektor pasowała ich na uczniów wielkim ołówkiem. Na znak, że godni są być uczniami i uśmiechać się w każdej sytuacji, wypili specjalną miksturę. Potwierdzili również odciskiem palca w kronice szkolnej swą przynależność do społeczności szkolnej. Panie wychowawczynie wręczyły każdemu dyplom pasowania na ucznia. Miłą częścią uroczystości były gratulacje i prezenty od  Rady Rodziców wręczone przez jej przedstawiciela pana Mariana Majkowskiego, upominki od uczniów klas drugich i trzeciej, słodkości od przedszkolaków oraz życzenia sukcesów od Samorządu Uczniowskiego. Na koniec, zanim dzieci rozeszły się do klas na poczęstunek, zrobiono pamiątkowe zdjęcia wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami.

  FOTOGALERIA

 • JULIA BRONK W FINALE KASZUBSKIEGO IDOLA 2018'

  JULIA BRONK W FINALE KASZUBSKIEGO IDOLA 2018'

      W minioną sobotę 22 września 2018, w kościerskim Kinie Remus, zaprezentowała się półfinałowa czternastka kandydatów na Kaszubskiego Idola 2018.Wcześniej młodzi artyści intensywnie ćwiczyli na jednodniowych warsztatach wokalnych w Wejherowie,pod okiem kaszubskiej gwiazdy Weroniki Korthals. Wśród młodych artystów była uczennica naszej szkoły Julia Bronk z klasy siódmej, która po wspaniałym występie zakwalifikowała  się do finałowej dziesiątki. Teraz Julkę czekają kolejne warsztaty taneczno-wokalne przed finałem , który odbędzie się 20 grudnia w Wejherowie. W Kościerzynie kibicowała jej nie tylko rodzina ,ale również koleżanki o koledzy z klasy razem z opiekunką p.J.Szroeder.  Trzymamy za Julkę kciuki w finale!

  FOTOGALERIA

 • Cross Festiwal – Studzienice 22.09.2018r.

  Cross Festiwal – Studzienice 22.09.2018r.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu z cyklu Cross Festiwal – Studzienice 22.09.2018r. Nasi uczniowie zajęli bardzo dobre miejsca:

  I miejsce -  Mikołaj Baran

  IV miejsce -  Dawid Janta

  VI miejsce -  Miłosz Werra

  Życzymy dalszych sukcesów!

 • 25 JUBILEUSZOWE SPRZĄTANIE ŚWIATA

  25 JUBILEUSZOWE SPRZĄTANIE ŚWIATA

                                                          25 JUBILEUSZOWE SPRZĄTANIE ŚWIATA - Obrazek 1                                      

        Dnia 21 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkół w Parchowie jak co roku wzięli  udział w akcji „Sprzątanie Świata”.  W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Akcja-segregacja! 2 razy więcej, 2 razy czyściej”.  Dzieci z klas młodszych do akcji sprzątania przystąpiły w godzinach porannych, starsi - klasy IV-VIII i III gimnazjum po piątej godzinie lekcyjnej. Przed wyjściem dzieci zostały zaopatrzone w rękawice  i worki.  Każdej klasie został przydzielony inny teren. Poszliśmy również w stronę Jamna, Gołczewa, Nakli, Chośnicy, Sulęczyna. Uczniowie sumiennie wypełnili swoje obowiązki.  Dzięki naszej pracy nasza mała ojczyzna nabrała odpowiedniego ładu.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i czynny udział w akcji.

 • KASZUBSKI FESTYN RODZINNY "KASZUBSKIE BAJANIA"

  KASZUBSKI FESTYN RODZINNY "KASZUBSKIE BAJANIA"

        16 września 2018 w Kościerzynie, odbył się Kaszubski Festyn Rodzinny  "Kaszubskie Bajania". Uczniowie naszej szkoły uczący sie języka kaszubskiego z klas II- V, uczestniczyli w pełnym atrakcji  festynie.  Podziwiali wyroby twórców ludowych, zwiedzali Muzeum Ziemi Kościerskiej, obejrzeli film "Historia Mazurka Dąbrowskiego" , uczestniczyli w odsłonięciu pomnika Aleksandra Majkowskiego, uczyli się tańca współczesnego do muzyki kaszubskiej, podziwiali występy różnych artystów. Na scenie wystąpiła min absolwentka naszej szkoły , Kaszubski Idol 2014 Marcelina Szroeder. Każde dziecko otrzymało słodką bułkę i płytkę z kaszubskimi bajkami 😊

  FOTOGALERIA

 • WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI W CZARNEJ DĄBROWIE

  WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI W CZARNEJ DĄBROWIE

  19 i 20 września 2018 r. przedszkolaki z Parchowa wyruszyły na spotkanie z przyrodą do Leśniczówki w Czarnej Dąbrowie. Wycieczka rozpoczęła się wspólnym zbieraniem ziemniaków u pobliskiego gospodarza. Kiedy wszystkie kosze były już pełne dzieci wraz z opiekunami wybrały się na wspólny spacer leśnymi ścieżkami.

  Punktem honorowym wyprawy była pogadanka z panem leśniczym Jarosławem Góra. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać wielu interesujących ciekawostek dotyczących przygotowania się zwierząt do zimy. Pan leśniczy wspomniał również o zagrożeniach, jakie mogą spotkać zwierzęta podczas mroźnych zim oraz opowiedział, w jaki sposób człowiek, jako przyjaciel zwierząt może im pomóc w przezwyciężeniu wszelkich niebezpieczeństw.

  Punktem kulminacyjnym wycieczki była zabawa na placu zabaw w Czarnej Dąbrowie oraz posiłek na świeżym powietrzu.

  To owocne spotkanie w leśniczówce z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.    

 • „Westerplatte – znajdź klucz do historii”

  „Westerplatte – znajdź klucz do historii”

  21 września 2018 r. uczniowie klas II a i III wzięli udział w grze terenowej „Westerplatte – znajdź klucz do historii”, przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej, której celem było przybliżenie historii półwyspu oraz Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i otrzymali zadania do wykonania. Na stanowiskach zadaniowych rekonstruktorzy opowiadali o dziejach Westerplatte, a za dobrze wykonane zadanie wręczali uczniom odznaki. Wszystkie drużyny okazały się znakomitymi „łamaczami szyfrów”, którzy doskonale poradzili sobie z głównym zadaniem czyli rozszyfrowaniem wiadomości do mjr H. Sucharskiego. Cała wyprawa była znakomitą przygodą i ciekawą lekcją historii, która wprawiła uczestników w znakomite humoryJ

  FOTOGALERIA

   

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  Międzynarodowy Dzień Kropki

  Dnia 14.09.2018 r. w przedszkolu w Parchowie i w Żukówku odbył się jak co roku "Międzynarodowy Dzień Kropki". Tego dnia dzieci wraz z nauczycielkami rozpoczęły dzień od nauki piosenki pt. "Kropka" do muzyki Boney M. Powstał wspólny plakat pt. "Narysuj swoją kropkę", którego efektem były niezwykłe kropki i kropeczki. Każdy przedszkolak miał własną koncepcję na narysowanie kropki, która niosła swój niepowtarzalny przekaz. Pracę można zobaczyć na dolnym korytarzu w przedszkolu. Jedną z towarzyszących nam w tym dniu atrakcji była wspólna dyskoteka i słodki, kropkowy poczęstunek. Cały dzień zwieńczył pochód ulicami naszej wsi. Dzieci z uśmiechem na twarzy wręczały przechodniom kolorowe, papierowe kropki, życząc im uśmiechu i kreatywności w Międzynarodowym Dniu Kropki.

 • LEKCJA W-F - zajęcia terenowe

  LEKCJA W-F - zajęcia terenowe
strona: