NAWIGACJA

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI 18.12.18 r.

  ZEBRANIE Z RODZICAMI 18.12.18 r.

  Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę,
  która odbędzie się we wtorek tj. 18.12 według poniższego harmonogramu
  :

   

  15.00 – kl. V A SP / VIII A SP

  15.30 – kl. I-III SP

  15.40 – kl. IV A SP / IV B  SP / V B SP  / VI SP / VII  SP

  16.00 – kl. VIII B SP /  III A GIM  / III B GIM

  Zebrania z wychowawcami odbędą się w poszczególnych salach lekcyjnych – według rozpiski, która zostanie jak zawsze wywieszona w szkole.
  Pozostali nauczyciele pozostają w pokoju nauczycielskim w godz. 15.30-17.30.

   

 • II OTWARTY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  II OTWARTY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

        W niedzielę 02.12.2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie odbył się „II Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy” w którym wzięli udział nasi uczniowie. Zawodnicy rywalizowali w jednej grupie turniejowej, nagrody przyznano w pięciu kategoriach turniejowych. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry 10 minut dla zawodnika na partię. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach.

  W kategorii Młodzików zwyciężył Adrian Sabisz, V miejsce zajął Kacper Lubocki, VI – Kacper Brzeski, VII – Kacper Błaszkowski.  

  W kategorii Juniorzy Młodsi: II miejsce zajął Łukasz Wroński , V – Filip Węsierski, VI – Jakub Kiedrowicz, natomiast Anna Matyja w tej kategorii zajęła miejsce IV, a w kategorii Kobiet zajęła miejsce III.

  Najlepsi zawodnicy zmagań szachowych zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek. Po sukcesach naszych uczniów, śmiało można powiedzieć, że nauka szachów to dobra inwestycja w rozwój dziecka.

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

  FOTOGALERIA 

  PRASA

 • WYJAZD DO KINA

  WYJAZD DO KINA

    6 grudnia w mury naszej szkoły zawitał Mikołaj, który grzecznym dzieciom rozdawał słodkości. Wizyta Mikołaja była miłym akcentem na rozpoczęcie dnia. Dla uczniów klas I – III nie był to koniec przyjemnych chwil, gdyż w ramach mikołajkowego prezentu pojechali do kina w Bytowie na film pt.: „Poczta Świętego Mikołaja”. Bajka bardzo nam się podobała, a przez cały wyjazd towarzyszył nam uśmiech i dobry humor.

  FOTOGALERIA

 • URODZINY JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

  URODZINY JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

      5 grudnia 2018 r. w naszej szkole zorganizowano „Dzień wąsa”, wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły w wąsach, zostali poczęstowani ciastem, które upiekły panie Kasia Neumuller i Ania Mielewczyk. Uczniowie i nauczyciele w ten sposób uczcili 151. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego oraz 100. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych. W związku z urodzinami tak wybitnego Polaka uczniowie wykonali również urodzinowe kartki, które zostały wysłane do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wszystkie prace były bardzo ładne i pięknie wykonane, te najbardziej pomysłowe zostały nagrodzone. Cała akcja została zorganizowana w ramach konkursu „Szkoła Niepodległej”, w którym uczestniczy nasza szkoła.

  FOTOGALERIA

 • ZIELONA SZKOŁA W WYGONINIE

  ZIELONA SZKOŁA W WYGONINIE

       W dniach 23-25.11 uczniowie klas V korzystających z nauki języka kaszubskiego wzięli udział w zajęciach zielonej szkoły. Pobyt bardzo się wszystkim podobał- teren jest wspaniale zagospodarowany, położony  lesie. Dom Wczasów Dziecięcych dysponuje przepyszną kuchnią i miłą kadrą. Uczniowie mieli zajęcia na sali gimnastycznej, w świetlicy oraz w plenerze. Atrakcyjnie spędzony czas na długo zostanie w pamięci. Nie zmąci go nawet zakaz używania i noszenia przy sobie telefonów. Na pewno zaplanujemy tam kolejny pobyt.

  FOTOGALERIA

 • "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!".

  "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!".

      W dniu 12.10.2018 r. oficjalnie rozpoczęła się kampania edukacyjno-informacyjna pod hasłem "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!". Kampania dotyczy zagrożeń związanych z możliwością powstawania pożarów w mieszkaniach lub budynkach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W naszej szkole odbyły się już pierwsze pogadanki w klasach VIII i VII SP, które przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. W pozostałych klasach pogadanki zostaną przeprowadzone na najbliższych godzinach wychowawczych.

  FOTOGALERIA

  W_Polsce_corocznie_powstaje_ponad_150000_pozarow_co_piaty_z_nich_powstaje_w_domach-converted.pdf

  "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!". - Obrazek 1 "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!". - Obrazek 2

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

        Dnia 23 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń mógł przynieść do szkoły swojego pluszaka. Rano każdego wchodzącego do szkoły witał Kubuś Puchatek z przyjacielem Misiem, przybijając piąteczkę i wręczając wszystkim naklejkę z „misiową łapką”. Na długich przerwach Kubuś Puchatek zapraszał wszystkich chętnych do wspólnych zabaw przy „misiowych” piosenkach. Kto miał ochotę , mógł odrysować i wyciąć sylwety misia z kolorowego papieru, z których następnie powstała najdłuższa „ misiowa girlanda”. Wszyscy uczestnicy świętowania byli częstowani „ misiowymi żelkami”.

  FOTOGALERIA

 • Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy

  Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy

  Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy „Kartka okolicznościowa z niepodległościowymi życzeniami w języku angielskim”

  Z okazji Obchodów Stulecia Niepodległości Polski w naszej szkole zrealizowaliśmy szereg inicjatyw związanych z tym wyjątkowym jubileuszem. W ramach zajęć języka angielskiego uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastyczno-Językowym „Kartka okolicznościowa z niepodległościowymi życzeniami w języku angielskim”. Kartka mogła być wykonana dowolną techniką.

  Oto zwycięzcy:

  I miejsce ex aequo: Natalia Stenka (6sp) i Małgorzata Wolska (6sp)

  II miejsce ex aequo: Michalina Błaszkowska (6sp) i Zuzanna Jenta (6sp)

  III miejsce: Maciej Lubiński (5b)

  Wyróżnienie otrzymali:

  Monika Rudnicka (6sp), Witold Krefft (6sp), Kinga Wrońska (5a)

  Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom, którzy przygotowali prace, serdecznie dziękujemy 😊

  Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy - Obrazek 1

 • W hołdzie tym, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny

  W hołdzie tym, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny

      Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  16 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica, w której wzięli udział uczniowie z klas IV – VIII oraz III gimnazjum, rodzice i nauczyciele. Wieczornica miała szczególny charakter, była hołdem złożonym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość  naszej ojczyzny.
      Na początku uczennice kl.IIIb gimnazjum powitały wszystkich zebranych oraz nakreśliły rys historyczny dotyczący okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo uroczystym akcentem wieczoru była  wspólna recytacja „Inwokacji” Adama Mickiewicza. Podczas uroczystości zebrani wysłuchali jeszcze recytacji kilku innych najpiękniejszych fragmentów „Pana Tadeusza”, m.in. „Opisu gry Wojskiego na  rogu”, „Opisu burzy nad Soplicowem” czy „Koncertu Jankiela” w wykonaniu uczennic kl. IIIb gim. Wszyscy uczestnicy uroczystości chętnie wzięli udział w grze „Kocham Cię, Polsko” , jak również w konkursie polegającym na ułożeniu krzyżówki do hasła „Niepodległość”. Grupa uczniów z klas IV i V zaprezentowała  efekty  projektu  polsko – angielskiego  pod hasłem „Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem”, zaś uczniowie klasy IIIa gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną  na temat bohaterów wojennych pochodzących z naszej okolicy, m.in. Jana Kellera z Parchowa i Jana Wirkusa z Jamna. Motywem spajającym poszczególne punkty programu była nauka piosenki patriotycznej pt. „ Walczą karabiny”. Podczas wieczoru wręczono również nagrody laureatom konkursu historycznego pod nazwą  „11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości”.

     Klasy I –III przygotowały dla wszystkich uczestników wieczornicy słodką niespodziankę „Sto ciasteczek na stulecie”. Rodzicom, uczniom i nauczycielom bardzo smakowały wypieki przyozdobione biało- czerwonymi kolorami oraz symbolami narodowymi.

     Na koniec wszyscy uczniowie wykonali na kawałkach drewna za pomocą białej i czerwonej włóczki, na wzór haftu  matematycznego, kontury Polski. Otrzymali je na pamiątkę tej szczególnej uroczystości.

   Wieczór upłynął w miłej, przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem przystępowali do powierzonych im zadań, wykonali je starannie i bardzo dokładnie. Wieczornica dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

   FOTOGALERIA

 • W STOLARNI

  W STOLARNI

        W dniu 14.11.2018r. przedszkolaki z Żukówka wzięły udział w wycieczce do pobliskiej stolarni w Jamnie. Właściciel stolarni, Pan Gabryś - tata naszego Jasia, bardzo ciekawie opowiadał przedszkolakom o swojej pracy, pokazując i objaśniając dzieciom, jak działają maszyny stolarskie. Na koniec pobytu Pan Gabryś i jego żona - Pani Ania, podarowali nam drewniane klocki oraz drewniany domek dla ptaków, którego zawiesimy na drzewie przy placu zabaw. Była to dla nas ciekawa lekcja. Z przekonaniem możemy stwierdzić, że wycieczka się udała i wszyscy jesteśmy zadowoleni z tak miło spędzonego czasu. Serdecznie dziękujemy Państwu A. G. Hinc za miłą gościnę i przekazaną wiedzę na temat tajników stolarstwa i zawodu stolarza.

   

  FOTOGALERIA

 • „ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ”

  „ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ”

        W dniach 22-28.10.2018 r. przedstawiciele WKU w Człuchowie wraz z przedstawicielami z jednostki wojskowej 34 brt w Chojnicach prowadzili kampanię promocyjną pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” na terenie powiatu bytowskiego. Kampanie odbywały się na Rynku Miejskim w Miastku, przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka  Parchowo, na Palcu Wyszyńskiego w Bytowie oraz w kompleksie basenowo – rekreacyjnym w Bytowie. Przy tej okazji żołnierze oraz przedstawiciele WKU odwiedzili również uczniów Zespołu Szkół w Parchowie – spotkanie w ramach doradztwa zawodowego odbyli  uczniowie klas VIII SP oraz III GIM. Na spotkaniu przybliżono uczniom,  na czym polega służba w wojsku, policji oraz omówiono proces rekrutacji. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania, na które otrzymywali konkretne i wyczerpujące odpowiedzi, na zakończenie wszyscy otrzymali gadżety. 
   

  FOTOGALERIA
                                                                                                                   


   

 • DOFINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU J@ W INTERNECIE

 • „PIPI SKARPETKA”

  „PIPI SKARPETKA”

      Dnia 14.11.2018 r. przedszkolaki z Parchowa miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Pipi  skarpetka” inscenizowane przez krakowską grupę teatralną ART-TRE.

  W sztuce tytułową bohaterką jest wesoła i pełna energii rudowłosa dziewczynka, obdarzona nadludzką siłą. Pewnego dnia wprowadza się do „Willi Pięknotki”, wspólnie ze swoją ukochaną małpką i koniem w kropki. Pippi nie chodzi do szkoły, nie przestrzega zasad bezpieczeństwa i bardzo często wpada w tarapaty. Spektakl ukazał dzieciom, jak ważne jest to, aby nawzajem się słuchać, uczyć się od siebie i przede wszystkim szanować, bez względu na to, ile ma się lat. „Pippi Skarpetka” to nie tylko zabawna historia, w której nasze przedszkolaki mogły wziąć udział osobiście, ale również ważna lekcja na temat znaków drogowych oraz podstawowych zasad ruchu drogowego.

 • KONKURS - ,,11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości”

  KONKURS - ,,11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości”

                 

  ,,11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości”

  W dniu 14 listopada 2018 roku przeprowadzony został szkolny konkurs historyczny Zespół Szkół w Parchowie im. gen. Józefa Wybickiego.

  Tematyka konkursu dotyczyła odzyskania przez państwo polskie niepodległości, symboli narodowych.

  Konkurs został  przeprowadzony w trzech kategoriach:

  1. Uczniowie klas 2-3 SP
  2. Uczniowie klas 4-6 SP
  3. Uczniowie klas 7-8 SP i Gimnazjum

  Każda klasa delegowała3 – osobową drużynę z wyjątkiem klas 2-3 SP, gdzie mogli  wystawić

  4 - osobową drużynę. Każdy członek drużyny miał do rozwiązania  test. Naradzone zostały trzy pierwsze miejsca indywidualne z każdej kategorii, na podstawie sumy punktów zdobytych przez zawodnika. Wyróżnienie otrzymała najlepsza drużyna z każdej kategorii, na podstawie sumy punktów zdobytych przez wszystkich uczestników testu.

  Kategoria

  Gimnazjum i klasy VII – VIII SP

  I miejsce Wiktoria Wolska IIIB

  II miejsce Julia Treder IIIB

  III miejsce Agata Buszmann VII

  Wyróżnienie otrzymała zdobyła klasa 3b gimnazjum w składzie: Wiktoria Wolska, Julia Treder, Agata Płotka

  Kategoria

  Szkoła podstawowa klasy IV – VI

  I miejsce Mateusz Czech 4a

  II miejsce Alicja Krefft 4a

  III miejsce Anna Reglińska 5b

  Wyróżnienie otrzymała zdobyła klasa 5b w składzie: Anna Reglińska, Miriam Czapiewska, Zuzanna Mielewczyk

  Kategoria

  Szkoła podstawowa klasy II - III

  I miejsce Błażej Meller 2a

  II miejsce Zuzanna Brzeska 3

  III miejsce Michał Majkowski 2a

  Wyróżnienie otrzymała zdobyła klasa 2a w składzie: Błażej Meller, Michał Majkowski, Maciej Majkowski, Zofia Zielonka

   

  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem . Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbyło się podczas wieczornicy w szkole 16 listopada.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

 • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

  SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

         We wtorek, 6  listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie piosenki patriotycznej. Głównym celem konkursu było świętowanie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w taki sposób, aby uczniowie mogli w nich aktywnie i świadomie uczestniczyć. Śpiewanie pieśni patriotycznych przypomina o ważnych chwilach w dziejach naszego narodu, popularyzuje piękne pieśni oraz staje się żywą lekcją historii i patriotyzmu. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 38 uczestników z klas 0- VIII i 3 klas gimnazjum. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, ciekawy i urozmaicony repertuar. Organizatorem konkursu była Pani Joanna Szroeder, która podzieliła uczniów na 4 kategorie wiekowe. Komisja oceniająca w składzie: dyrektor Jerzy Werra, Joanna Szroeder, Kamilia Rompa, Marzena Reglińska,  Mariola Mudyn,  Gabriela Garska, Labuda Marzanna, Halina Kotłowska oraz  Iwona Kolańska miała nie lada problem z wyborem najlepszych wykonawców. Po długich i trudnych analizach wyznaczonych kryteriów,  wyróżniono następujące osoby:

  kat I

  I miejsce:  Kornelia Tribull, Ia

  I miejsce:  Monika Wolska, IIa

  II miejsce: Karolina Kinowska,0

  III miejsce: Zofia Sabisz, 0

  wyrożnienia: Maja Lubocka Ib, Paulina Stencel Ia, Sandra Gostomska Ib, Aleksandra Mielewczyk Ia, Julia Wailandt 0

  kat II

  I miejsce:  Nikodem Kapiszka III

  II miejsce:  Natalia Gierszewska III

  II miejsce:  Paweł Jereczek III

  III miejsce: Lena Daszkowska IIb

  wyrożnienia:   Zofia  Hinc IIa, Alina Jeremijczuk III, Łukasz Reszka III

  kat III

  I miejsce:   Zuzanna  Kapiszka Va

  II miejsce:  Kinga Wrońska Va

  III miejsce:  Kacper Głodowski Vb

  wyróżnienia:  Nikola Laska Va, Zuzanna Lademan IVa

  kat IV

  I miejsce:   Julia Bronk VII

  II miejsce:  Aleksandra Piankowska VI

  III miejsce: Agata Główczewska VII

  wyróżnienia :   Wiktoria Baran VI

   

  Werdykt, dyplomy i upominki zostały ogłoszone i wręczone podczas apelu 13 listopada. Wszystkim z całego serca jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!

 • „BRZECHWOLANDIA”

  „BRZECHWOLANDIA”

       Dnia 09.11.2018 r. dwie grupy sześciolatków 0A i 0B oraz klasa IA SP pojechały do Bytowskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny  „Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. "Brzechwolandia" to wspaniała kraina, którą wszyscy powinni poznać. Powodów jest wiele. Po pierwsze - dzięki niej można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Po drugie - Brzechwolandia uczy, jak powinno się w życiu postępować. Często przecież zapominamy o dobrym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku… Po trzecie - to okazja poznania wspaniałych wierszy polskiego poety, który właśnie dla nas rymował piękne strofy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, itp.) Po czwarte - mogliśmy być świadkami niesamowitych przygód, które tylko w "Brzechwolandii" zdarzyć się mogą…

  „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
  w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,
  Brzechwolandia uczy, bawi nas,
  w Brzechwolandii można miło spędzić czas.”

 • SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

       14 listopada o godz. 17.00 odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych  w  roku szkolnym 2019/2020. Na zaproszenie szkolnego doradcy zawodowego, Pana Krzysztofa Langa, do szkoły przybył  Pan Dariusz Glazik -  Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego  w Bytowie, Panie  Magdalena Kulaszewicz, Anna Polak – doradcy zawodowi, pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie oraz Pan Jarosław Gawin - Starszy CECHU Rzemiosł Różnych w Bytowie. Prelegenci przedstawili informację o planowanych kierunkach kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i  ponadpodstawowych. Zachęcali do skorzystania z usług Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie  i nawiązywania współpracy z CECHEM w celu dokonania trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, a w przyszłości  do efektywnego wykorzystania zdobytych umiejętności w pracy zawodowej. Dyrektor Zespołu Szkół w Parchowie, Pan Jerzy Werra,  przypomniał rodzicom  i uczniom  o warunkach technicznych przeprowadzenia egzaminu, terminach oraz bezwzględnym zakazie wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych.  Wychowawczyni  kl. III B GIM – Pani Izabela Reglińska - zaprezentowała i omówiła warunki  dotyczące rekrutacji.

  Wszystkie zagadnienia omawiane podczas spotkania znajdują się na szkolnej stronie internetowej w zakładce "SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY".

 • "KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY..."

  "KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY..."

      Z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolaki z Żukówka ubrały się w barwy narodowe. Z zainteresowaniem słuchały legend i krótkiego rysu historycznego, dotyczącego tego święta. Wykonywały: godło, flagi, kotyliony i inne ozdoby, wykorzystując białe i czerwone kolory. Dumnie, przyjmując właściwą postawę "na baczność", odśpiewały hymn Polski: "Mazurek Dąbrowskiego". Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".

strona: