NAWIGACJA

 • BEZPIECZNE WAKACJE 2018'

 • FESTYN RODZINNY W OKU KAMERY

                                                                               

 • FESTYN RODZINNY 2018'

   Organizatorzy Festynu Rodzinnego składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i przyczynili się do tego, że festyn udał się wspaniale i zachwycił wszystkie dzieci. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym mamo, które upiekły ciasta, wszystkim rodzicom, którzy przynieśli ponad 900 fantów na loterię fantową, szkolnym kucharkom- za przepyszna grochówkę, wszystkim zaangażowanym nauczycielom oraz wszystkim uczniom, bez których pomocy tak sprawne przeprowadzenie festynu byłoby wręcz niemożliwe.

  Szczególne podziękowania kierujemy do:

  - Państwa Brzeskich, dzięki którym dzieci mogły pojeździć samochodem rajdowym- zespołowi G. Brzeski i M. Wolski- B&W RALLY TEAM. Takiej atrakcji jeszcze nasze dzieci nie miały okazji spróbować, tym bardziej wdzięczni jesteśmy za inicjatywę i poświęcony czas.

  - zaangażowanych panów z akcji Przedszkoliada- za poprowadzenie wspaniałych konkursów dla dzieci i dorosłych;

  - pracownikom Powiatowej Stacji sanitarno- Epidemiologicznej SANEPID w Bytowie- za możliwość pomiaru ciśnienia oraz możliwość skorzystania z alkogogli oraz informacji na temat zdrowia;

  - Pani Alicji Rompa- za przejażdżki konikami;

  - Panom M. i T.  Rompa za materiały przekazane do kącika stolarskiego;

  - wspaniałym policjantom - panu W. Zalewskiemu i W. Sabiszowi za pokazanie dzieciom pojazdów policyjnych.

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza uda się równie wspaniale. Będzie to możliwe, jeśli nie zabraknie tak zaangażowanych i zwyczajnie- dobrych ludzi wokoło.

  FOTOGALERIA

   

   

 • Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego

       W piątek 15 czerwca 2018 o godzinie 10.00 odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego. Na początku uroczystości pani dyrektor przekazała najważniejsze informacje dotyczące pracy przedszkola w kolejnych tygodniach. Zgodnie ze zmienionymi przepisami przedszkole pracuje również w czasie wakacji. Głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców- pan Marian Majkowski.  Piękną część artystyczną- w tym roku taneczną- przygotowały wszystkie grupy przedszkolne. W czasie uroczystości nagrody i dyplomy otrzymały wszystkie sześciolatki- czyli absolwenci przedszkola, na pozostałe dzieci niespodzianki czekały w salach. Przedszkole wzięło udział w akcji PAH „Zamiast kwiatka niosę pomoc”. Dzięki hojności rodziców na budowę studni w Somalii udało się zebrać 583 zl.

  FOTOGALERIA

 • BIWAK PRZEDSZKOLNY

     Dnia 13.06 na placu przedszkolnym w Żukówku spotkały się całe rodziny przedszkolaków. Pod okiem rodziców dzieci piekły kiełbaski, które później wszyscy zjadali z apetytem. Były śpiewy, zabawy, tańce oraz szukanie skarbu. Po skończonej zabawie na świeżym powietrzu dzieci udały się do sali przedszkolnej, która tego wieczoru zamieniła się w sypialnię. Do późnych godzin wieczornych panowała atmosfera przepełniona dziecięcą radością. Noc spędzona w przedszkolu to wielka atrakcja i test na samodzielność. Dla niektórych dzieci była to pierwsza noc bez mamy, taty czy bliskich, ale za to z kolegami i koleżankami. Następnego dnia szczęśliwe i uśmiechnięte wróciły do domu, zabierając ze sobą bagaż nowych wspomnień.

 • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W OBIEKTYWIE

 • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

     W ramach "Tygodnia profilaktyki " funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Bytowie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Parchowie. Odwiedzili nas ze swym czworonożnym współpracownikiem psem tropiącm Hilem. Pan Michał - przewodnik psa w piękny sposób pokazał uczniom na czym polega codzienna praca z Hillem. Przekazał uczniom cenne wskazówki dotyczace bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami, następnie przebrał swojego kolegę Pana Grzegorza w specjalny strój i odegrali scenki w obezwładnianiu przestepcy - oczywiście w roli glównej wystapił Hill.  Na koniec funkcjonariusze zaprezentowali stroje policyjne, które przymierzali uczniowie. Serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość i przybycie do nas na spotkanie. Zapraszamy częściej !

                   

  FOTOGALERIA

   

 • RZĄDOWY PROGRAM „DOBRY START”

 • ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC !

  Dołącz do akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc! To świetna okazja, aby świętując zakończenie roku szkolnego, wesprzeć z nami mieszkańców i mieszkanki Somalii.

  W Somalii ponad 6 milionów mieszkańców i mieszkanek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Ponad ćwierć miliona z nich opuściło swoje domy w poszukiwaniu żywności w innych regionach kraju, trafiając często do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. Wspólnie możemy im pomóc.

  Działanie silnie promuje ideę zaangażowania i podniesienia świadomości i odpowiedzialności obywatelskiej.

  Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła przystąpiła do działania POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ pt: ”Zamiast kwiatka niosę pomoc”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów- a wraz z nimi ich rodziców -do wzięcia udziału w akcji. Kwiatki, którymi nas obdarowujecie, szybko zwiędną, a może- dzięki Waszemu wsparciu -chociaż jedno dziecko w Afryce będzie miało uśmiech na twarzy.

  W dniu zakończenia roku przedszkolnego – 15.06.2018 i roku szkolnego- 22.06.2018 będziemy w przedszkolu i szkole zbierać pieniądze do puszek PAH. W przedszkolu na poszczególnych salach , a w szkole – wychowawcy w klasach. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, którą przeznaczycie na akcję, a nie na kwiatki.

  W ubiegłym roku wysłaliśmy do PAH 800 zł.

   Dyrektor

  Jerzy Werra

 • EGZAMIN NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

    06.06.2018 r.  MŁODZIEŻ ZE SZKOLNEGO KÓŁKA WĘDKARSKIEGO PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W PARCHOWIE ZDAWAŁA EGZAMINY NA KARTĘ WĘDKARSKĄ. PRZEPROWADZIŁA JE KOMISJA EGZAMINACYJNA NA KARTĘ WĘDKARSKĄ Z BYTOWSKIEGO KOŁA PZW. WSZYSCY UCZNIOWIE PODCHODZĄCY DO EGZAMINU ZALICZYLI GO POZYTYWNIE.
    ŻYCZYMY PRZYSŁOWIOWEGO  POŁAMANIA KIJA I WIELU WSPANIAŁYCH CHWIL SPĘDZONYCH NAD WODĄ !

  OPIEKUN KOŁA I KOMISJA EGZAMINACYJNA

 • SZLAK ŻOŁNIERZY NIEPODLEGŁEJ

   Nasza szkoła zgłosiła swój udział w projekcie Szkoła niepodległa 1918 – 2018. Realizujemy moduł Szlak Żołnierzy Niepodległej. Naszym zadaniem jest opracowanie internetowego leksykonu biografii żołnierzy walczących o niepodległość. Celem tego projektu jest ocalenie od zapomnienia żołnierzy wszystkich formacji walczących o niepodległość i granice Rzeczpospolitej. Ważne jest, aby nasza pamięć obejmowała nie tylko dowódców, ale także szeregowych żołnierzy. 
   Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazywanie następujących informacji o osobach, których temat dotyczy: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia oraz śmierci, miejsce spoczynku, gdzie, w jakim czasie, w jakiej formacji walczył(a); stopień wojskowy, przebieg służby; odznaczenia, fotografie. 
  Wszystkich posiadających jakiekolwiek informacje o być może zapomnianych już żołnierzach walczących o niepodległość naszej ojczyzny, prosimy o ich przekazywanie pani Mirosławie Kurek lub pani Iwonie Kolańskiej.

  DZIĘKUJEMY!

              PAMIĘĆ O NASZYCH PRZODKACH JEST WYRAZEM SZACUNKU I NASZYM OBOWIĄZKIEM

 • HARMONOGRAM TYGODNIA PROFILAKTYKI

  HARMONOGRAM TYGODNIA PROFILAKTYKI - Obrazek 1

  TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

   

  PONIEDZIAŁEK- 11 czerwca

  • Zajęcia z logopedami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie.
  • Zajęcia z pracownikiem SANEPID-u w Bytowie „Używki i zagrożenia z nimi związane, zdrowa żywność”.

  WTOREK- 12 czerwca

  • Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej - Państwowa Straż Pożarna w Bytowie oraz ratownik - woluntariusz z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

  ŚRODA- 13 czerwca

  • Spotkanie z edukatorem seksualnym na temat HIV i AIDS
  • „Bieg po zdrowie- profilaktyka antynikotynowa”(kl. IV)
  • Konkursy profilaktyczne:
  1. „Piramida zdrowia”- plakat (kl. I-III sp.)
  2. „Nie spal się na starcie”- plakat (kl. IV-VI), film ( gim.)
  3. „Potrafię żyć bez telefonu”- plakat (kl. VII i gim.)

  CZWARTEK- 14 czerwca

  • Warsztaty na temat uzależnień behawioralnych - fonoholizm, uzależnienia od Internetu i gier komputerowych- specjalista ds. uzależnień behawioralnych, pedagog i psycholog szkolny.

   

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

        W dniu 30.05.2018 r. odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową.  Podczas egzaminu praktycznego uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze pokonując różnego rodzaju przeszkody:  równia pochyła, slalom, ósemka i rynna. Dodatkowym zadaniem był poprawny przejazd przez skrzyżowanie równorzędne.  Wszyscy uczniowie zdali egzamin praktyczny.
  W przyszłym tygodniu uczniów klas czwartych czeka jeszcze egzamin teoretyczny
  , w której sprawdzana jest wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego dotycząca pieszych i rowerzystów.

  FOTOGALERIA

 • JULIA BRONK Z PARCHOWA PRZESZŁA ELIMINACJE DO KASZUBSKIEGO IDOLA

  GRATULUJEMY !

  JULIA BRONK Z PARCHOWA PRZESZŁA ELIMINACJE DO KASZUBSKIEGO IDOLA - Obrazek 1

 • KONKURS WOJEWÓDZKI „Z PRZYRODĄ NA TY”

       Dnia 17 maja uczniowie klasy IIIa Alicja Krefft, Mateusz Czech Błażej Stenke wzięli udział w finale I Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Z przyrodą na Ty” dla klas III szkół podstawowych w Wejherowie. Wzięło w nim udział osiem drużyn, które pomyślnie przeszły wszystkie etapy eliminacyjne. W pierwszej części konkursu uczestnicy zmagali się ze sobą w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę z zakresu przyrody; rozwiązywali test, identyfikowali dźwięki zwierząt, wykazywali się znajomością symboli parków narodowych, poznali zawartość skrzyni, pilnie strzeżonej przez tajemniczego klucznika oraz odpowiadali na „zatopione w piasku” zagadki. Drugi etap wymagał od uczestników ścisłej współpracy podczas wykonania projektu Eko-torby. Mogliśmy też podziwiać prezentacje poszczególnych zespołów dotyczące aktywnych form spędzania czasu wolnego.
  Drużyna z naszej szkoły zajęła w tym konkursie II miejsce
  .

  Gratulujemy!!!

 • PROJEKT ERASMUS +

         21 maja o godzinie 9.30 na auli szkolnej odbyło się uroczyste powitanie gości, którzy przyjechali do nas w ramach projektu Erasmus na tygodniowy pobyt. Z Hiszpanii przybyło 8 dzieci z 4 opiekunami, z Włoch 10 dzieci z 5 opiekunami, z Walii 6 dzieci z 4 opiekunami, z Turcji 10 dzieci z 6 opiekunami.

  Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania polskiego i europejskiego hymnu oraz przemówień powitalnych. Później nastąpiła część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Joanny Szroeder – występ zespołu ludowego „Modraki”, który nam pięknie po kaszubsku śpiewał i tańczył. Na koniec wszyscy goście ustawili się do wspólnego, pamiątkowego  zdjęcia.

  PISZĄ O NAS:

  KURIER BYTOWSKI

  Erasmus w Parchowie [FILM+GALERIA]

 • CZERWONY KAPTUREK

  Z okazji Dnia Matki przedszkolaki z Żukówka zaprezentowały swoim mamom teatrzyk pt. "Czerwony Kapturek". Przedszkole na chwilę zamieniło się w las, a dzieci w bohaterów z bajki. Rodzice z wielkim wzruszeniem przyglądali się grze aktorskiej swoich pociech. Na zakończenie były życzenia, uściski, kwiatki i wspólny poczęstunek. Głównym mottem spotkania były słowa zwierzątek, skierowane do Kapturka: "Dobrą radę Ci damy, trzeba zawsze słuchać taty i mamy"!

strona: