NAWIGACJA

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do pracowników naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Galeria zdjęć

UBEZPIECZENIE NNW

INFORMACJA DLA RODZICÓW 

KRUS:  ulotka_ub_dzieci_01.pdf 

formularz_zgloszenia-z-tyt-NNW_AGRO.pdf

zgloszenie_roszczen.pdf

ERGO HESTIA:   ergo.hestia.pdf

OPŁATA SKŁADKI WYŁĄCZNIE PRZELEWEM ELEKTRONICZNYM 

 

KONSULTACJE Z RODZICAMI

INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z RODZICAMI

HARNOMOGRAM PIERWSZYCH PONIEDZIAŁKÓW MIESIĄCA

Terminy_pierwszych_poniedzialkow(1).pdf

LICZBA WIZYT NA STRONIE

liczba odwiedzin: 1332153

Środa 22.11.2017

Środa 22.11.2017

K O N T A K T

 • Zespół Szkół w Parchowie
  im. gen. Józefa Wybickiego
  ul. Kartuska 19A
  77-124 Parchowo
 • SEKRETARIAT SZKOŁY
  (59) 821-44-67;

  Telefony wewnętrzne:
  24 - KSIĘGOWOŚĆ
  28 - PEDAGOG SZKOLNY
  27 - FAX

  Tel. kom. szkoła - 694791419
  Tel. kom. przedszkole - 882393530
  E-mail szkoły: gimsp@interia.pl
  E-mail pedagog: pomoc.zs@wp.pl

Erasmus +

                                                                 
                                                           

Bociany w nauce 

Fundusze na szkolenia 
- Erasmus K 1 

Formularze ewaluacyjne projektu Erasmus+
Erasmus+ - questionnaire

Erasmus+ questionnaire: tolerance and stereotypes

 Mobilności kadry edukacyjnej
"Dobry pierwszy krok w europejskie doskonalenie zawodowe nauczycieli"

PREZENTACJA   SZKOŁY   

Innowacja pedagogiczna - „Pierwsza pomoc – tego można się nauczyć”

 

 

 

 

 

 

 

W ramach innowacji pedagogicznej: "Pierwsza pomoc - tego można się nauczyć" uczniowie klas II GIM i III SP  brali czynny udział w wielu inicjatywach. Ze względu na duże zainteresowanie tematem uczniów innych klas, były organizowane dodatkowe spotkania i zajęcia praktyczne. Skrót wydarzeń przestawiamy w poniższej fotogalerii.


SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM - POKAZ Z ELEMENTAMI ĆWICZEŃ

ĆWICZENIA PRAKTYCZNE RKO - kl. III B SP

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

ĆWICZENIA PRAKTYCZNE RKO - kl. III A SP

UCZYMY SIĘ PIERWSZEJ POMOCY

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE  Z POLICJANTEM

REKORD WOŚP

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI 

PONIEDZIAŁEK


9.30 – 14.30

 

WTOREK


12.00 – 15.00

ŚRODA

______________

CZWARTEK


9.30 – 13.30

 

PIĄTEK


9.30 – 12.30

 

 

LIST_DO_RODZICOW.docx

Prezentacja_multimedialna.pptx

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

PROFILAKTYKA

podatku na Stowarzyszenie ASERT- nr KRS 0000022671

Szanowni Państwo!

 Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie ASERT działające przy Zespole Szkół w Parchowie. W zeznaniu podatkowym PIT za rok 2016 prosimy o wpisanie naszego numeru KRS 0000022671

TYGODNIOWY JADŁOSPIS

PARTNERSLICZBA WIZYT NA STRONIE

liczba odwiedzin: 1332154

MAPA

W I A D O M O Ś C I

 •     W poniedziałek 13 listopada w naszej szkole gościliśmy nietypowych gości - policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Kościerzynie i ich współpracowników - psy. Podczas spotkania uczniowie wraz z opiekunami mogli posłuchać prelekcji o pracy psów w Policji.
     Na początku prowadzący uczył, jak należy zachowywać się podczas ataku nieznajomego psa - nigdy nie należy uciekać! To podstawowa zasada podczas takiego zdarzenia. Dowiedzieliśmy się również, że bohaterowie naszego spotkania - owczarek niemiecki - Cygan i owczarek belgijski - Dee Dee, są "pracownikami" komendy już od lat
  i wykonują bardzo odpowiedzialną pracę: szukają narkotyków, materiałów wybuchowych, zwłok oraz ścigają przestępców. Policjant opowiadał o ich szkoleniu, które trwa około 5 miesięcy i polega przede wszystkim na zabawie. Dowiedzieliśmy się również, że szkolenie to kończy się dla zwierzaka egzaminem, który powtarzany jest co roku. Ciekawą informacja dla wszystkich było to, że podczas wykonywania czynności służbowych psy mieszkają w domu swoich opiekunów - policjantów, z którymi pracują. Po zakończeniu służby zwierzęta stają się ich własnością.
       Pod koniec spotkania mogliśmy obejrzeć naszych bohaterów w akcji - psy przeszukiwały walizki i pokazywały, jak wygląda ich praca. Ich starania zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na podsumowanie uczniowie mogli podejść do psów i je pogłaskać. Chętnych oczywiście nie brakowało.

 •        W dniu 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. W szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez wychowawców klas VII -  Panią Mariolę Myszkowską i Izabelę Szwindowską oraz nauczyciela muzyki -  Panią Joannę Szroeder. Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas VII recytowali wiersze  i śpiewali pieśni patriotyczne, które przybliżyły wszystkim to wydarzenie historyczne. Można było usłyszeć

 • „Znajomość Ojczyzny i jej dziejów jest zarówno obowiązkiem jak i wartością, którą ciągle, na nowo, powinna odkrywać szkoła”.

  Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie „Czy jestem uczniem, czy przedszkolakiem, od urodzenia jestem Polakiem” w dniu 06.11.2017 r. uczestniczyli w grze terenowej, przygotowanej przez uczniów II klasy naszego Gimnazjum, która miała na celu przybliżenie historii Polski w okresie walki o niepodległość. Wzdłuż wyznaczonej trasy na uczniów czekały zadania do wykonania min. zaśpiewanie pieśni patriotycznej, ułożenie puzzli przedstawiających flagę, ucieczka z niewoli. Odwiedzili oni również miejsce pamięci znajdujące się w naszej miejscowości i poznali historię z nim związaną. Podsumowaniem wyprawy był konkurs wiedzowy o niepodległości, a nagrodą lekcja w leśnej szkole i ognisko
  z kiełbaskami. Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się popołudnie spędzone w tak aktywny sposób.

 •        

        Uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które zorganizowano w ramach projektu „Czy jestem uczniem czy przedszkolakiem, od urodzenia jestem Polakiem”. Uczniowie klas I i II wykonali wyklejanki z bibuły przedstawiające mapę Polski, dodatkowo powstały cztery piękne plakaty związane z tematem projektu, wykonane przez uczniów klas II. Natomiast trzecioklasiści zrobili kotyliony dla wszystkich uczniów klas młodszych. Z prac została wykonana dekoracja na uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.

 •     W środę 8 listopada 2017 r., w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, uczniowie klas I – III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania. Tego dnia wychowawczynie przeprowadziły pogadanki na temat roli śniadania w diecie, dzięki któremu dzieci mają lepszą koncentrację, siłę i energię do nauki i zabawy, mowa była też o ruchu i o produktach, które nie są zbyt zdrowe. Wszyscy uczniowie, dzięki swoim rodzicom, byli przygotowani do zajęć. Na stołach znalazły się  zdrowe i kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki i pyszne soki. Samodzielnie przygotowane śniadanie bardzo wszystkim smakowało.

 •          W ramach projektu pt.: „Czy jestem uczniem czy przedszkolakiem, od urodzenia jestem Polakiem”, który jest realizowany w naszej szkole, we wszystkich klasach I – III i grupach „0” odbyły się zajęcia, które poprowadziła nauczycielka  historii Iwona Kolańska. Podczas pierwszych zajęć uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat symboli narodowych, okazywania im szacunku, poznali legendy związane z symbolami narodowymi i powstaniem Państwa Polskiego. Drugie zajęcia dotyczyły historii, tradycji i wartości narodowych. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego ważnym przejawem patriotyzmu jest interesowanie się własną Ojczyzną, respektowanie świąt narodowych, znajomość dat i wydarzeń istotnych dla Ojczyzny. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, starannie wykonali chorągiewki i pokolorowali godło.

 •     W piątek 27.10.2017 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w auli szkolnej. Na początek uczennica prowadząca uroczystość przywitała uczniów klas pierwszych i wszystkich zaproszonych gości. Następnie pierwszaki zaprezentowały swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Pan Dyrektor, przy pomocy symbolicznego ołówka, pasował pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Parchowie. Uczniowie złożyli swoje podpisy w kronice szkolnej i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Rada Rodziców wręczyła przygotowane prezenty, na które składały się przybory szkolne. Zaproszone przedszkolaki miały dla pierwszaków rożki obfitości ze słodyczami, a koledzy i koleżanki z klas trzecich zakładki do książek i plany lekcji. Pierwszoklasiści serdecznie podziękowali za wszystkie wspaniałości, a rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości ślubowania wręczyli laurki. Na zakończenie uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

 •       27 września 2017 uczniowie kl. V udali się na wycieczkę do miasta Mikołaja Kopernika. Zwiedzanie Torunia rozpoczęli od seansu w Planetarium. Z zaciekawieniem obejrzeli film pt. „Meteoplanet” , czyli opowieść o niezwykłych warunkach panujących w Układzie Słonecznym. Dowiedzieli się, na których  planetach występują miejsca z ekstremalnym wiatrem, ciśnieniem, wyładowaniami czy opadem w postaci diamentowych bryłek. Kolejnym punktem wycieczki był Bunkier Wisła. Piątoklasiści, poruszając się wąs

 • 24.10.2017 na boisku szkolnym w Tuchomiu odbyły się eliminacje do kolejnej edycji TURNIEJu PIŁKI NOŻNEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

  W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas piątych i młodsi. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn: 3 drużyny z Bytowa, 3 - z Miastka, 1 - z Tuchomia i 1- z Parchowa. W drużynie z Parchowa znaleźli się następujący uczniowie: Wojciech Wilma, Kacper Bronk, Maksymilian Bronk, Radosław Las, Maciej Marszałkowski, Paweł Baumgard, Kacper Grabowski, Jakub Kiedrowicz, Stanisław Jereczek. Opiekunem i dobrym duchem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego Radosław Warężak.

 •   Dnia 24. 10.2017 r. we wtorek w przedszkolu w Parchowie zorganizowano rodzinne spotkanie w ramach konkursu plastycznego pt. „Jesienna kompozycja”. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem. Powstały ciekawe, kolorowe, płaskie i przestrzenne prace, które przesłano na ogólnopolski konkurs plastyczny pod tym samym tytułem do Samorządowego Przedszkola w Krasnej Brodzie. Czekamy na werdykt. Wszystkich uczestników nagrodzono dyplomem.


  FOTOGALERIA

 •   W dniu 15.10.2017 r. przyjechał do przedszkola w Parchowie teatr „GALAWA” z Krakowa. Przedstawienie  nosiło tytuł „Grzecznym zawsze warto być ” . Obejrzały je  dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. Teatrzyk opierał się głównie na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima oraz na fragmentach bajki „Jaś i Małgosia” Braci Grimm.

  FOTOGALERIA

 •    

         Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą obchodziliśmy 16 października, rozpoczęła się przemówieniem Dyrektora , który powitał wszystkich zebranych, złożył życzenia oraz wręczył kwiaty pracownikom, którzy w tym roku przeszli na emeryturę lub obchodzili swój jubileusz pracy.
        Następnie przemawiał wójt naszej gminy – p. A. Dołębski, który życzył nauczycielom dalszych sukcesów w pracy oraz złożył kwiaty na ręce pana Dyrektora – Jerzego Werry.
      W dalszej części naszej uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć występy naszych młodszych kolegów, czyli klasy V i jej wychowawczyni – p. Zofii Warężak. Uczniowie wprowadzili nas w doskonały nastrój swoimi żartami, piosenkami i wierszami.
       Na zakończenie życzenia dalszej owocnej pracy złożył zebranym Samorząd Szkolny w składzie: Dominika Majkowska, Filip Cierzan i Konrad Dułak. Uroczystość zakończyła się wręczeniem róż wszystkim pracownikom szkoły.